НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ІІІ МІЖНАРОДНА МАМОЛОГІЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

06.04.2016

1-2 квітня 2016 року відбулась ІІІ Міжнародна Мамологічна науково-практична конференція «Сучасні підходи в діагностиці та лікування раку молочної залози». 

Організаторами заходу були Національний медичний університет імені О.О. Богомольця (кафедра хірургії №4, кафедра онкології), онкологічна клініка LISOD, Вінницький обласний клінічний онкологічний диспансер, фахівці яких підготували насичену наукову програму для широкого кола фахівців в галузі мамології. Студентам та молодим науковцям НМУ імені О.О. Богомольця надавалась пільга на реєстрацію для участі в конференції за умови попередньої заявки, що приймалась студентським науковим гуртком кафедри хірургії №4.
В конференції взяли участь понад 300 учасників, серед яких були лікарі хірурги, хіміотерапевти, радіотерапевти, медичні психологи, реабілітологи.

Експерти світового рівня представили найбільш гострі та суперечливі аспекти онкопластичної та реконструктивної хірургії молочної залози, клінічної та радіаційної онкології хворих на рак молочної залози. Серед закордонних спікерів конференції були: Крістоф Андрєє (Німеччина), пластична та реконструктивна хірургія; Мауріціо Нава (Італія), онкопластична хірургія; Махді Резаї (Німеччина) онкопластична хірургія; Нава Даніелі-Зигельман (Ізраїль), клінічна онкологія; Ярослав Крупа (Великобританія), онкопластична хірургія; Гірт Ван Тіенховен (Нідерланди), радіотерапія; Агнешка Колачінска (Польща), онкопластична хірургія.
Закордонні фахівців представили результати досліджень, які були виконані на базах Університетських лікарень вищих навчальних закладів Німеччини, Великобританії, Італії, Румунії, Польщі, Швеції, Ізраїлю, Нідерландів. Результати таких проектів дозволяють вирішувати актуальні клінічні задачі при лікуванні добрoякісної та злоякісної патології молочної залози.

На клінічних базах НМУ імені О.О. Богомольця проводиться консультативно-лікувальна та наукова робота в галузі діагностики, лікування раку молочної залози, активно впроваджуються сучасні підходи до реконструктивних операцій грудей. Фахівці університету користуються високим авторитетом на національному та міжнародному рівнях та виступають не тільки в якості доповідачів, але і як модератори секцій ІІІ Міжнародної Мамологічної науково-практичної конференції. Серед фахівців НМУ імені О.О. Богомольця модератори та доповідачі з реконструктивної та пластичної хірургії: завідувач кафедри хірургії №4, професор Володимир Мішалов; професор кафедри хірургії №4 Василь Храпач: модератори секцій «Реконструктивна хірургія. Імпланти», «Досвід колег», практичного тренінгу «Симетризуючі операції при вродженій асиметрії молочних залоз та після реконструктивних операцій на молочній залозі», доповіді: «Відтермінована реконструкція експандер-імплант», «Сероми – етіологія, профілактика та лікування», «ПААГ»; з онкології: професор кафедри онкології, головний онколог МОЗ України Валерій Чешук. 

Випускник НМУ імені О.О. Богомольця Дмитро Унукович Ph.D., який зараз працює хірургом в відділенні пластичної та щелепнолицьової хірургії в Уппсальській Університетській Лікарні (Швеція) доповів про особливості співпраці між пластичним хірургом та онкохірургом у Швеції, а також був модератором секції відеопрезентацій операцій.

Серед нових технологій, що були представлені під час конференції були: ендоскопічна внутрішньопротокова діагностика утворень молочної залози, доповідач Олексій Аксьонов (Український центр ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України, м. Київ) та томотерапія в комплексному лікуванню раку молочної залози в доповіді Наталії Серегиної, (Український Центр Томотерапії, м. Кiровоград).

Окремо, слід відзначити доповіді, що стосувались молекулярних та генетичних аспектів раку молочної залози. Визначення молекулярно-генетичного профіля, зокрема мутацій в генах BRCA1/2 є світовим стандартом ранньої діагностики спадкового раку молочної залози.

Конференція проходила в форматі пленарних засідань та починалась з ключової лекції або науково-практичного семінару. Також українські та закордонні фахівці показали відеопрезентації оперативних втручань, демонстрація яких супроводжувалась дискусією з учасниками Конфренції.

А. Дінець, Ph.D.
Кафедра хірургії №4

 

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця

Новини Національного медичного університету імені О.О.Богомольця