НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ФАКУЛЬТЕТ ПІДГОТОВКИ ЛІКАРІВ ДЛЯ ЗСУ ПРОВІВ ЗАХОДИ ДО ДНЯ ЗАХИСНИКА ВІТЧИЗНИ, СТУДЕНТИ У ВІДЕОРОЛИКУ ПРИВІТАЛИ ВСІХ ЗІ СВЯТОМ

14.10.2020

З нагоди Дня захисника України, Дня українського козацтва та Покрова Пресвятої Богородиці заступник начальника Української військово-медичної академії з морально-психологічного забезпечення, кандидат педагогічних наук, полковник Іван Федорович Гончаренко разом з деканом ФПЛ ЗСУ, доктором медичних наук, доцентом, полковником медичної служби Наталією Дмитрівною Козак нагородили медаллю Української військово-медичної академії “За заслуги” завідувача кафедри загальної хірургії №2, професора, доктора медичних наук, Заслуженого лікаря України Олександра Юлійовича Іоффе.

Користуючись нагодою, професор Олександр Юлійович подарував слухачам Української військово-медичної академії макет окремого медичного батальйону (ОМедБ), який є основою медичної служби механізованої бригади та призначений для надання першої лікарської допомоги, для відпрацювання практичних навичок першої лікарської медичної допомоги та лікувально-евакуаційних заходів (ЛЕЗ) як основи медичного забезпечення військ. Історично так склалося, що саме на кафедрі загальної хірургії №2 викладається дисципліна “Військово-польова хірургія”, а студенти 4 курсу НМУ імені О.О. Богомольця і науково-педагогічні працівники є ревними прихильниками своєї справи. Вони мають неабиякі знання в питаннях підготовки військових лікарів для Збройних Сил України, а саме в наданні першої лікарської медичної допомоги та організації й забезпеченні лікувально-евакуаційних заходів.

Завдання ОМедБ у воєнний час: евакуація уражених (поранених) і хворих з медичних пунктів батальйонів або з районів масових санітарних втрат; надання першої лікарської медичної допомоги; підготовка поранених і хворих до евакуації у шпиталі; лікування легкопоранених і легко хворих (зі строком лікування від 5 до 10 діб); проведення санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів у війську і в смузі дій військового з’єднання; заходи щодо захисту війська від зброї масового ураження і з ліквідації наслідків його застосування; постачання військових частин і медичних підрозділів військового з’єднання медичним майном; підготовка медичного складу.

У мирний час ОМедБ здійснює лікувально-профілактичне обслуговування особового складу з’єднання, зокрема стаціонарне лікування, консультативну роботу й військово-лікарську експертизу, здійснює контроль над харчуванням, водопостачанням, умовами праці й побуту військовослужбовців, гігієною й фізичним станом особового складу тощо.

Вітаємо науково-педагогічних працівників НМУ імені О.О. Богомольця з Днем захисника України, Днем українського козацтва та Покрова Пресвятої Богородиці. Бажаємо всім міцного здоров’я, нових наукових та освітніх здобутків, мирного неба над головою та рідної землі під ногами. Слава Україні!

 

 

Прес-центр за матеріалами деканату ФПЛ ЗСУ та Української військово-медичної академії