НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ФАХІВЦІ НМУ НА ІІІ МІЖНАРОДНОМУ КОНГРЕСІ ПОЛЬСЬКОГО ТОВАРИСТВА ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я

04.12.2017

30 листопада – 1 грудня 2017 року у м. Вроцлав проходив ІІІ Міжнародний конгрес Польського товариства громадського здоров’я, в якому взяли участь науковці та фахівці практичної охорони здоров’я з різних регіонів Польщі, багатьох країн світу, у т.ч. Великої Британії, Нідерландів, України. Форум проводився на базі Вроцлавського медичного університету.

Європейську асоціацію громадського здоров’я на форумі представляли її виконавчий директор Dineke Zeegers Paget та керівник секції хронічних хвороб Iveta Nagyova. Враховуючи міжгалузевий характер питань громадського здоров’я, в роботі зібрання брали участь Державний секретар канцелярії Прем’єр-міністра Польщі, міністри охорони здоров’я, сільського господарства, голова Національного фонду здоров’я, головний санітарний інспектор Польщі, інші високі посадові особи, представники бізнесових кіл, громадянського суспільства, засобів масової інформації.

Відкрив форум Президент правління Польського товариства громадського здоров’я, професор Анджей М. Фал, який представив учасників і надав гостям слово для привітання. Програма форуму включала 10 секційних засідань у формі панельних дискусій та постерну сесію з понад 30 науковими доповідями. Фахівці НМУ імені О.О. Богомольця – декан медичного факультету №4, професор Пельо І.М., завідувач кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я, професор Грузєва Т.С., директор Інституту гігієни та екології, професор Омельчук С.Т. презентували 7 наукових доповідей. Тези доповідей надруковано у Польському науковому часописі «Public Health Forum». Приємно відзначити, що доповідь асистента кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я, асистента Іншакової Г.В. посіла ІІІ місце в конкурсі з поміж численних портерних наукових робіт і була відзначена спеціальною відзнакою, а її автор отримала в дарунок 3 наукові видання, у т.ч. польський підручник «Громадське здоров’я».

В рамках візиту представники НМУ імені О.О. Богомольця мали зустріч з проректором з міжнародних зв’язків Вроцлавського медичного університету, професором J. Szepietowskim, деканом факультету наук про здоров’я, професором J. Rosinczuk, заступником декана, професором P.Karniej. Відбувся обмін думками з актуальних проблем громадського здоров’я з колегами із закладів–партнерів НМУ імені О.О. Богомольця, а саме з науковцями з Ягелонського університету та Інституту медицини села в м. Любліні. Польські та українські колеги обговорили питання подальшої співпраці в контексті розвитку громадського здоров’я.

Кафедра соціальної медицини та громадського здоров’я