НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ДИСТАНЦІЙНЕ НАВЧАННЯ НА КАФЕДРІ УКРАЇНІСТИКИ

16.04.2020

Життя доволі часто вносить свої корективи до наших планів, змушуючи шукати нові шляхи  для їхньої реалізації, відкриваючи невідомі грані у ще донедавна  звичних і зрозумілих речах.

Завдання, яке стояло перед кафедрою україністики від початку карантину,  полягало в тому, щоб, задіявши  всі методи дистанційного навчання та контролю, скерувати роботу студентів на виконання усіх завдань, передбачених навчальними програмами та попередньо складеними планами.

Для  проведення занять у новому форматі та з метою заохочення студентів до дистанційного навчання було застосовано різні  освітні платформи, зважаючи на особливості дисциплін, викладання яких забезпечує кафедра.

Так, зокрема, було прийнято рішення, що час проведення занять у дистанційному режимі  має збігатися  із традиційним розкладом студентів, щоб сприяти наближенню нового формату навчання до звичного для  них аудиторного заняття.  Для презентації нового матеріалу наразі створено файли у форматі PDF та DOC з покроковим поясненням нового матеріалу відповідно до календарно-тематичних планів. Іноземні студенти продовжують роботу з Практикумами у форматі робочих зошитів,  створених колективом кафедри. Після заняття, які відбуваються на різних освітніх платформах, студенти надсилають виконані домашні завдання у групи   в месенджерах  Viber,  WhatsApp,  Telegram або на електронну пошту викладача, який ретельно перевіряє кожну роботу і надає свій коментар стосовно правильності виконаних завдань. Усі перевірені роботи  зберігаються і в подальшому можуть бути використані студентами для повторного опрацювання.

 

 

На освітній платформі Neuron  розміщено необхідні матеріали з усіх дисциплін для дистанційної роботи та контролю отриманих знань шляхом тестування.

 

 

Водночас, зважаючи на перевантаженість системи Neuron, для дистанційного навчання студентів викладачі проводять заняття з використанням онлайн-платформ Zoom, Skype та ін. За допомогою веб-сервісу Google Classroom відбувається активний обмін завданнями.

Нещодавно викладачі кафедри почали використовувати освітню платформу «На урок», яка дозволяє залучати студентів до проходження тестових завдань онлайн. Створений файл із завданнями потрібно завантажити на онлайн-портал, виставити час на виконання (як домашнє завдання чи в реальному часі) й надіслати сповіщення з кодом студентам. Їм досить зайти за посиланням на сайт під своїм іменем й одразу виконувати завдання. Програма автоматично перевіряє відповіді й демонструє результат.

 

 

Традиційно щопонеділка, наразі  в онлайн форматі, збираються вітчизняні та іноземні студенти для спілкування у Розмовному клубі. Цього разу для обговорення було обрано таку тему: «Карантин?! Зміна мого світогляду щодо мого життя,  життя моєї родини, життя моєї України,  життя на всій моїй Планеті очима студентів-медиків першого курсу НМУ ім. О.О. Богомольця».

 

 

Усі, хто долучився до онлайн-конференції, а це були групи 8630Ма, 8645Ма, 8650Ма, 9106 та 9909, організованої викладачами кафедри, мали можливість поділитися своїми думками, переживаннями, надіями.

 

 

Ось так, наприклад, це зробила студентка першого курсу медико-психологічного факультету Аль-Хаджі Нада (9909): «Я зрозуміла, що не хочу бути ізольованою, хочу знову в університет, хочу зустрітися зі своїми друзями, гуляти вулицями, але розумію, що потрібно трішки зачекати, і все буде добре»…

 

 

 

 

 

 

 

Студентка групи 8645Ма Біґам Гашмі Фатіма записала відео для студентів, уякому розповіла про основні рекомендації щодо безпеки життєдіяльності під час пандемії коронавірусу (посилання на відео: https://youtu.be/uspghJ4LIpo).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кафедра україністики