НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ДНІ МЕДИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ. ДЕНЬ ПЕРШИЙ.

23.04.2019

23 квітня 2019 року в аудиторії № 3 імені В.Ф.Войно-Ясенецького морфологічного корпусу НМУ імені О.О. Богомольця розпочала роботу  ХІІІ науково-практична конференція студентів та молодих учених «Медична психологія 13.0: аспекти практичної діяльності». У ній взяли участь керівники і науковці медико-психологічного факультету, студенти, а також молоді вчені – недавні випускники Університету.

Учасників конференції, яку відкрила декан факультету, професор кафедри загальної і медичної психології М.М.Філоненко,  привітали перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, доктор медичних наук, професор Ю.Л.Кучин, заступник ректора з наукової роботи, кандидат медичних наук, доцент С.А.Павловський, голова студентського наукового товариства імені О.А.Киселя Софія Ніколаєнко.

Відкриту лекцію «Об’єкти та суб’єкти роботи медичного психолога сьогодні і в майбутньому» прочитав голова Вченої ради медико-психологічного факультету, завідувач кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії НМУ імені О.О.Богомольця, доктор медичних наук, професор О.С.Чабан. Олег Созонтович поінформував майбутніх лікарів-психологів стосовно нормативних документів і законодавчих актів, на які вони можуть спиратися в подальшій роботі, поділився своїм баченням професії сьогодні і в майбутньому.

Із доповіддю «Психологія професії лікаря та адаптація до неї» виступила декан факультету, професор кафедри загальної і медичної психології М.М.Філоненко, а тему «Роль професійних спільнот у формуванні фахової компетенції лікаря-психолога» розглянув завідувач кафедри загальної і медичної психології НМУ, доктор медичних наук, професор М.М.Матяш.

Настала черга і заявлених у назві конференції «молодих учених» – випускників факультету. Вчений секретар Вченої ради медико-психологічного факультету, доцент кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії НМУ, доктор медичних наук І.Р.Мухаровська зупинилася на особливостях надання медико-психологічної допомоги пацієнтам із соматичною патологією, організації, проблемах і перспективах. Пожвавлення в аудиторії викликала тема наступної доповіді: «Організаційні та медико-психологічні особливості залучення тварин у процес комплексної реабілітації дітей із соматичними захворюваннями». Її виголосила доцент кафедри загальної і медичної психології НМУ, ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України», доктор медичних наук А.Ю.Сидоренко.

Перша частина пленарного засідання 23 квітня завершилася панельною дискусією, в ході якої молоді науковці відповідали на запитання студентів 1-го курсу, ділилися набутим досвідом. Після перерви конференція продовжила роботу. Доповідачі порушували проблеми ролі психотерапевта у соціальних мережах, допомоги при повідомленні несприятливих діагнозів і новин, аспектів спілкування з паліативним пацієнтом та його родиною, психокорекції пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі тощо.

Завтра конференція продовжить роботу.

Прес-центр НМУ