НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ДЕНЬ СЛОВ’ЯНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ В УНІВЕРСИТЕТІ

26.05.2020

24 травня – знаменна подія у житті слов’янських народів. У цей день ми урочисто прославляємо пам’ять святих рівноапостольних братів Кирила й Мефодія – творців слов’янської абетки-кирилиці, що стала основою писемності українського народу і долучила його до світової цивілізації та культури. Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке у просторі й часі розширює функціонування мови.

Понад тисячу років минуло відтоді, як Кирило й Мефодій створили перший слов’янський алфавіт, який став підґрунтям української мови. Саме писемна українська мова, подолавши простір і час, донесла до нас безцінні факти історії, нев’янучий фольклор українського народу, його звичаї та обряди, заполонивши нас чарами художньої літератури: дивовижною мудрістю філософа Сковороди, іскристим сміхом безсмертної «Енеїди», пророчим словом геніального Шевченка, мужньої Лесі Українки…

Цей день дає змогу кожному поринути в історію та відчути гордість за нашу мову, культуру, згадати тих, хто сприяв їх розвитку і процвітанню.

Саме тому цій події на кафедрі україністики в онлайн-режимі було присвячено засідання Розмовного клубу за участі вітчизняних (група 9505 стоматологічного та 9104 першого медичного факультетів) та іноземних  студентів (група 8601 Са). Українські студенти разом із викладачами підготували відеопрезентацію про засновників слов’янської культури та писемності Кирила і Мефодія, яку можна переглянути за посиланням:  https://youtu.be/YvUPOZpmtLA .

 

Тема засідання «Про витоки української писемності» дуже сподобалася студентам, тому обговорення вийшло жвавим та креативним. Такі заходи завжди відбуваються у творчій атмосфері та знаходять відгук у серцях майбутніх медиків.

 

 

Шануймо свою ідентичність, бережімо культурну спадщину українців!

 

 Кафедра україністики