НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

8-ГО ТА 9-ГО ТРАВНЯ — ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ І ПРИМИРЕННЯ, ДЕНЬ ПЕРЕМОГИ АНТИГІТЛЕРІВСЬКОЇ КОАЛІЦІЇ НАД НАЦИЗМОМ

08.05.2020

8-го та 9-го травня в Україні, як і в багатьох країнах Європи і світу, відзначають День пам’яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В Україні День пам’яті та примирення встановлено 2015 року Указом Глави держави з метою гідного вшанування подвигу Українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, посилення турботи про ветеранів війни, учасників українського визвольного руху цього періоду, жертв нацистських переслідувань, утвердження спадкоємності традицій воїнів — переможців нацизму та нинішніх захисників Вітчизни, консолідації суспільства навколо ідеї захисту України.

Цього  року відзначається 75-та річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років. Та війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. За різними даними, у ній загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Кривавим катком вона пройшлася Україною, забравши кожне п’яте життя. Довгі чотири роки Україна була окупована і сплюндрована гітлерівцями. Окупована, але не скорена і усі роки окупації боролася, наближаючи День Перемоги. Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом і союзниками Німеччини. Понад 2,5 мільйона українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, понад 2 тисяч стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий льотчик винищувальної авіації Іван Кожедуб – тричі.

Скільки б не минуло часу, ми завжди пам’ятатимемо, якою ціною був завойований мир у далекому 1945 році. Ми знаємо, що таке війна, бо сьогодні на Донеччині і Луганщині триває збройна агресія Росії проти України, яка несе сльози, біль, смерть. Саме тому ми добре усвідомлюємо всі жахи війни і розуміємо, яку криваву ціну платить сьогодні Україна за свій суверенітет.

День пам’яті та примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні — не символ тріумфу переможців над переможеними, а нагадування про страшну катастрофу і застереження, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Найважливішим підсумком війни має бути не культ перемоги, а вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами. Наша пам’ять є запобіжником від того, щоб подібні жахи ніколи не повторювалися.

У ці травневі дні ми згадуємо подвиг ветеранів Другої світової війни, який став еталоном мужності та патріотизму, і схиляємо голови перед світлою пам’яттю усіх тих, хто віддав життя, захищаючи свою землю. Вічна пам’ять героям! Складаємо пошану і щиро дякуємо героїчному поколінню, на долю якого випав тягар війни, відбудова зруйнованого господарства.  Доземний всім вам уклін!

Вітаємо з Днем пам’яті та примирення та Днем Перемоги у Другій світовій війні над нацизмом і зичимо всім міцного здоров’я і чистого мирного неба над головою.

 

Прес-центр