НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

6 ЛИСТОПАДА — ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ КИЄВА ВІД ФАШИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ

05.11.2019

76 років тому 6 листопада 1943 року столиця України – місто Київ був звільнений від фашистських загарбників. Окупація тривала 778 днів, протягом яких тисячі киян були розстріляні у Бабиному Яру, багато загинуло від голоду. Київ втратив десятки будівель, був підірваний Хрещатик, в повітря злетіли всі мости і Успенський собор Києво-Печерської Лаври.

Нашу столицю звільнили в результаті Київської наступальної операції, яка тривала з 3-го до 13 листопада 1943 року і була складовою частиною Битви за Дніпро – однієї з наймасштабніших і найкровопролитніших воєнних операцій у світовій історії. Саме 6 листопада 1943 року війська Першого Українського фронту під командуванням генерала Ватутіна разом з Першою окремою чехословацькою бригадою під командуванням полковника Людвіка Свободи взяли місто під свій контроль, а також створили плацдарм для подальшого визволення правобережної України.

Під час визволення Києва радянські війська зазнали великих втрат – 30569 загиблих, поранених і зниклих безвісти. За мужність і героїзм при визволенні Києва було нагороджено орденами і медалями 17500 бійців і командирів.

Кияни з великою вдячністю завжди пам’ятатимуть, якою ціною було визволене наше місто, тому щороку 6 листопада вони вшановують пам’ять загиблих визволителів Києва, відвідують меморіальні місця, покладають квіти на могили загиблих воїнів-визволителів. Цього дня проходять зустрічі з ветеранами, концерти та інші заходи.

 

Прес-центр