НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

29 ВЕРЕСНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ГЛУХИХ

28.09.2019

Здатність людини чути, а відтак, і слухати значною мірою визначає її як розумну істоту – важко не погодитись із цією «аксіомою» оториноларингологів, чиє професійне свято відзначає Україна.

Із 1951 року 29 вересня світова громадськість відзначає День глухих, який із часом дістав назву Дня оториноларинголога. Метою його запровадження було привернути увагу до проблем людей із порушенням слуху. А таких, за приблизними підрахунками, у світі кожна дев’ята особа. Лікарі ЛОР – ще так називають цю категорію медиків – переймаються також хворобами горла, носу, патологіями шиї і голови.

Кафедра оториноларингології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця на базі Олександрівської клінічної лікарні м. Києва – одна з провідних у нашому навчальному закладі і за науковим потенціалом, і за ефективністю лікувальної діяльності. Її очолює професор, доктор медичних наук Ю.В. Дєєва.

«За рік до нас звертається близько 2,5 тисячі осіб із тими чи іншими захворюваннями вуха, – говорить Юлія Валеріївна. – Із них близько третини – зі значним зниженням слуху. Можна було б зарахувати до безумовних заслуг кафедри той факт, що ми накопичили неоціненний, унікальний досвід лікування пацієнтів із внутрішньочерепними отогенними і риногенними ускладненнями, а також із тонзилогенними флегмонами шиї. Цих серйозних недуг цілком можна було б уникнути, якби люди розуміли важливість вчасного звертання до лора по медичну допомогу, не легковажили із самолікуванням або «діагностикою» і «лікуванням» через Інтернет. Так, нашим «козирем» є ургентна, тобто швидка, допомога. Кафедра має статус опорної і розробляє навчально-методичне забезпечення підготовки студентів з оториноларингології для медичних ВНЗ саме завдяки тому, що бере на себе переважну частину всіх «складних випадків» у Києві, кажучи по-простому, набила на цьому руку».

Кафедра оториноларингології – яскравий приклад поєднання науки і практики. Професор Ю.В.Дєєва співпрацює пліч-о-пліч з такими майстрами своєї справи, як професор Олександр Миколайович Науменко, який, попри велике адміністративне завантаження (він проректор НМУ з науково-педагогічної та лікувальної роботи), бере активну участь в діяльності кафедри, наприклад, був і залишається одним з ініціаторів тісних взаємовигідних зв’язків з Варшавським університетом, впровадження у практику найновіших технологій світового рівня. Успішно передає молоді свій багатющий досвід ветеран – професор Федір Олексійович Тишко. На кафедрі працюють 6 доцентів, 6 аспірантів, нині проходять стажування 44 інтерни 1-го і 2-го років. Серед аспірантів, а також так званих клінічних ординаторів чимало іноземців, добра слава про яких доходить до НМУ з Грузії, Німеччини, Білорусі, Киргизстану…

Юлія Валеріївна дуже хоче, щоб «складних випадків», про які йшлося, було якомога менше, щоб зростала поінформованість і медична грамотність населення України, але як один з найкращих вітчизняних ЛОР-хірургів завжди готова разом з колегами прийти на допомогу кожному, хто її потребує.

 

ПРЕС-ЦЕНТР