НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

29 СЕРПНЯ УКРАЇНА ВІДЗНАЧАЄ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ СВОЇХ ЗАХИСНИКІВ

29.08.2019

З нагоди 5-ї річниці трагедії, яка сталася під містом Іловайськом на Донеччині і була пов’язана з великими людськими втратами українського війська, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ. Згідно з документом тепер щороку 29 серпня відзначатиметься День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цього року вперше країна відзначає цей день офіційно на державному рівні.

Сьогодні о 12 годині по всій країні хвилиною мовчання було вшановано пам’ять всіх полеглих за свободу і незалежність нашої держави.

Офіційна церемонія вшанування розпочалася зранку біля будівлі Міністерства оборони України, де поіменно згадали 223 воїнів, які у цей день 2014 року віддали своє життя. Пам’ять кожного загиблого захисника вшанували ударом  дзвону і залпом почесної варти. На заході був присутній Президент України, керівники силових структур, рідні загиблих та ветерани війни.

А біля Михайлівського собору, де розташована стіна пам’яті, зібралися рідні, друзі, близькі загиблих та всі небайдужі кияни та гості столиці. Ось уже п’ятий рік поспіль у день Іловайської трагедії вони збираються тут, щоб вшанувати світлу пам’ять героїв, запалюють свічки та покладають квіти.

Наші загиблі воїни вкотре нагадують всім нам, що на нашій землі йде війна, загарбана частина української території, гинуть кращі сини і дочки України, відстоюючи наше право на вільне, незалежне і щасливе життя. Ми повинні завжди пам’ятати про це, бо наше мирне життя, відстоюють наші воїни в окопах на сході України.

Вшануймо й ми сьогодні пам’ять тих, хто віддав найцінніше – своє життя –  за свободу і незалежність нашої Вітчизни – України.

Адміністрація НМУ імені О.О.Богомольця