НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

28 ВЕРЕСНЯ СТУДЕНТИ ТА ВИКЛАДАЧІ НМУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У «НАУКОВИХ ПІКНІКАХ – 2019»

30.09.2019

З 2013 року в Україні проходять «Наукові пікніки», метою яких є популяризація науки в країні. Вперше НМУ імені О.О. Богомольця взяв участь у «пікніках» 2016 року. Відтоді коло учасників постійно розширюється і цього разу у «Наукових пікніках -2019», які пройшли 28 вересня у парку імені Тараса Шевченка, взяли участь медико-психологічний, стоматологічний факультети, медичний факультет №3, факультет підготовки іноземних громадян, кафедри гігієни та екології №1, анатомії людини тощо. Всі учасники на високому рівні представили відвідувачам наукові досягнення нашого Університету. Завітали на «пікніки» перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Юрій Леонідович Кучин з родиною та проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв`язків та європейської інтеграції, професор Рімма Леонідівна Скрипник.

Студенти медичного факультету №3, майбутні педіатри провели різноманітні майстер-класи: невідкладна допомога при кровотечі; внутрішньом’язові, внутрішньовенні ін’єкції; невідкладна допомога при гіпоглікемічній комі, а також вимірювали рівень глюкози крові, навчали анатомії людини, виготовляли слайми, робили різноманітні вироби, ознайомлювали з  харчовим ланцюгом, демонстрували препарати в мікро- й макромікроскопах, проводили різноманітні досліди,  вікторини  та фотографувалися у фотозоні факультету!

Студенти медико-психологічного факультету спеціальності 225 «Медична психологія» та  227 «Фізична терапія. Ерготерапія» представили на «Наукових пікніках – 2019» проект «Школа медичної психології», який започаткувала декан факультету, професор Мирослава Мирославівна Філоненко. Проект передбачає залучення студентів факультету – майбутніх лікарів-психологів  до різних форм та видів освіти населення України щодо стану психічного здоров’я. На заході студенти лікарі-психологи прагнули залучити кожного бажаючого дізнатися про свій психоемоційний стан і, в разі потреби, готові надати інформацію щодо первинної психологічної допомоги. Щорічно до волонтерської ініціативи залучається дедалі більше студентів, які відчувають потребу в наданні психоосвіти дітям, батькам, долаючи при цьому стигму щодо психічного здоров’я. Одночасно з цим студенти практикувалися у власних професійних навичках в так званих «умовах поля», а саме: визначали психологічний клімат в сім’ї, емоційний стан особистості, рівень інтелекту, готовність до школи, схильність до професії тощо.

 

 

До події активно долучився стоматологічний факультет НМУ. Студенти 4 і 5 курсів, а також вчорашні студенти, а сьогодні – молоді співробітники кафедр терапевтичної стоматології (зав. кафедри, професор А.В.Борисенко) і дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань (зав. кафедри, професор О.В. Савичук) влаштували яскравий майданчик, де можна було отримати зрозумілу і наочну інформацію про причини стоматологічних захворювань та методи їх усунення, навчитися правильно чистити зуби і навіть самостійно поставити справжню пломбу в зуб на моделі. Студенти-організатори приготували малюнки та моделі зубних рядів, муляжі здорових та каріозних зубів, зубні щітки, флоси, тематичні розмальовки, інструкції для батьків і дітей про те, як зберегти зуби здоровими. Неабиякий інтерес викликали справжні зуби, що кілька днів пролежали в солодких газованих напоях, – їх вигляд яскравіше за будь-які пояснення демонстрував дітям та їхнім батькам  непоправну шкоду впливу таких чинників на зубну емаль. Зацікавленість відвідувачів була величезна, навіть студенти-організатори не очікували такого напливу дітей та батьків, і це вселяє оптимізм щодо результативності популяризації серед населення знань та навичок стосовно збереження стоматологічного здоров’я.

Учасники від кафедри гігієни та екології №1, доцент Анна Благая, асистент Микола Кондратюк та староста гуртка Сергій Деркач демонстрували і розповідали відвідувачам заходу про значення жорсткості води та її визначення в умовах лабораторії, про міфи щодо «радіації» та реальні наукові факти про радіоактивність з детальним показом процесу вимірювання приладами. Цікаво, що кафедру і ще шість локацій було обрано для проходження науково-пізнавального квесту відвідувачами пікніків. Для отримання підтвердження успішного проходження потрібно було виконати завдання з визначення якості води.

 

 

Студентський науковий гурток кафедри урології НМУ імені О.О. Богомольця вперше взяв участь у цікавій громадській ініціативі «Наукові пікніки у Києві», яка продемонструвала майстерність студентів-медиків у колективній самоорганізації, генеруванні та реалізації творчих ідей, робочу дисципліну, завзятість, ентузіазм та яскраву командну гру задля гарного результату. Ми досягли колективного успіху. Преамбула нашого стенду була «Скринінг урологічної патології» та просвітницька робота з населенням для підвищення обізнаності про ранні симптоми урологічної патології.  Всі станції нашого стенду виявилися надзвичайно популярними.

Станція з мікроскопією цитологічних та гістологічних препаратів приваблювала дітлахів та дорослих можливістю зазирнути всередину організму та побачити як виглядає хвороба та з яких дрібних часток вона зароджується. До мікроскопу вишикувалися черги. Для більшої наочності одразу гостю пропонувався мікро-тренінг з фізикального обстеження органу, ураження якого спостерігали під мікроскопом. Деякі діти явно дивувалися, дізнавшись, що він знаходиться не там, де вони його уявляли. Вчимо анатомію!

Поруч із мікроскопом проводили заміри артеріального тиску, що виявилося гарним атрактантом для дорослих відвідувачів нашого стенду. За результатами вимірювання консультації відразу надавав лікар-нефролог, який звертав увагу на тісний взаємозв’язок артеріальної гіпертензії та нефропатії. Попит на консультації був неабиякий. До того ж консультативну допомогу поруч надавав й уролог, у особі керівника Студентського наукового гуртка. Таким чином утворився такий собі міні-консиліум.

Логічним виявився й наступний елемент нашого стенду – лабораторне дослідження сечі на вміст білку. Відвідувачі, після вимірювання артеріального тиску та розмови з лікарем-нефрологом, мали змогу самі поставити цю реакцію, або спостерігати за якісними змінами розчину під час експерименту, що проводили студенти.

Поруч знаходився набір з дюжиною склянок із різнокольоровою рідиною (сечею), що виробляють нирки за різних обставин – за умови різних питних режимів, під час прийому медикаментів та у разі хвороб. Ця станція привертала великий інтерес серед дорослих та викладачів інших навчальних немедичних закладів, де викладають анатомію. Наші студенти навіть були запрошені у якості лекторів поділитися знаннями до цих навчальних закладах.

Динамічна робота відбувалася «в полях». Студенти з опитувальниками симптомів нижніх сечових шляхів, хронічного простатиту та циститу заохочували дорослих перехожих та відвідувачів нашого стенду провести самообстеження посимптомно. Деякі відмовлялися, проте ті, що зголосилися, були щиро вдячні за активну позиції лікарів. І як же без подарунків дітям? На всіх маленьких гостей нашого стенду чекали кольорові профільні призи, власноруч виготовлені гуртківцями.

День пройшов у активній роботі та творчому товариському спілкуванні із великою студентською спільнотою, сусідами по науковому табору, медичним факультетом №3, хімічним факультетом КНУ, гуртками кафедри дерматології та сексології,  і з видатними науковцями, які виступали з лекціями цього дня на пікніку. І навіть дощ не став перешкодою. Цікавим було спілкування  з представниками  адміністрації НМУ. Наш стенд мав попит й серед іноземних гостей. До нас завітали гості з Панами, Франції, Туреччини. Тож майбутні лікарі мали нагоду упевнитися у власній високій лінгвістичній вправності. Ми раді, що провели цей день тут, разом із друзями та однодумцями!

 

 

Прес-центр (за матеріалами деканатів медичного факультету №3, медико-психологічного та стоматологічного факультету, кафедр урології  та гігієни та екології №1)