НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

28 ТРАВНЯ 2019 РОКУ В КОНФЕРЕНЦ-ЗАЛІ АДМІНІСТРАТИВНОГО КОРПУСУ НМУ ІМЕНІ О.О. БОГОМОЛЬЦЯ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ УНІВЕРСИТЕТУ ТРАДИЦІЙНОЇ КИТАЙСЬКОЇ МЕДИЦИНИ ПРОВІНЦІЇ ГАНЬСУ (КНР)

28.05.2019

Другий день в Університеті перебуває делегація Університету традиційної китайської медицини провінції Ганьсу (КНР), яку очолює віце-президент Університету ТКМ, професор Чжен Гуйсень. Ми докладно інформували про заходи, що відбулися 27 травня. Сьогодні китайську делегацію приймало керівництво НМУ імені О.О. Богомольця. Зустріч проходила у конференц-залі адміністративного корпусу Університету. Перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л. Кучин теплими словами привітав китайських гостей і представив учасників зустрічі з української сторони, зокрема: проректора з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури, професора Р.Л. Скрипник, проректора з науково-педагогічної та виховної роботи, професора О.А. Канюру, директора Українського тренінгового центру сімейної медицини НМУ, доцента О.І.Висоцьку.

Юрій Леонідович, розповівши про славетну історію і сьогодення нашого Університету, запросив до слова голову делегації  віце-президента Університету ТКМ, професора Чжен Гуйсень. Він подякував за гостинну зустріч і назвав членів китайської делегації: заступника директора Університету ТКМ, професора Хань Тао, заступника директора Університету ТКМ, доцента Ван Сяорона, віце-главу китайської діаспори в Україні ЛІ Юнхуна. Професора Чжен Гуйсень поінформував присутніх, що Університету ТКМ провінції Ганьсу існує лише 40 років, але за цей час він став провідним навчальним медичним закладом північно-західного Китаю. За його словами, в університеті вивчають методи китайської традиційної медицини, фармакологію, інтеграцію китайської та західної медицини, клінічну медицину, сестринську справу тощо. Професор Чжен Гуйсень висловив особливе зацікавлення у подальшій науково-дослідницькій співпраці між обома університетами, зокрема у гінекології, і висунув пропозицію щодо створення українсько-китайського Наукового товариства, де б на щорічних зустрічах обговорювалися актуальні наукові питання і напрямки.

Проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та аспірантури Р.Л. Скрипник розповіла гостям, що Університет має тісні  міжнародні зв’язки з 75 зарубіжними науково-освітянськими закладами. За її словами, в НМУ діє програма Міжнародної кредитної мобільності Еrazmus+ спільно із п’ятьма вищими навчальними закладами, проводяться грантові дослідження за різними напрямками, щорічно зростає кількість студентів з різних країн. Вона докладно поінформувала як започатковувалося і розвивалося у подальшому співробітництво між НМУ імені О.О. Богомольця та Університетом традиційної китайської медицини провінції Ганьсу, запропонувавши коротку презентацію.

Далі сторони перейшли до обговорення питань двосторонньої співпраці, зокрема щодо організації роботи відділу ТКМ «Інститут Цинхаун», як структурного підрозділу Навчально-наукового центру Українського тренінгового центру сімейної медицини (ННЦ УТЦСМ) НМУ імені О.О. Богомольця; організації спільної наукової діяльності; організації та умов обміну викладачами, аспірантами, студентами; створення постійно діючих курсів китайської мови в НМУ імені О.О. Богомольця і української в університеті ТКМ провінції Ганьсу (у тому числі дистанційних) з метою подальшого навчання, стажування на здійснення наукових розробок співробітниками обох університетів.

Професор Чжен Гуйсень підкреслив важливість запровадження вивчення української мови у Китаї і китайської в Україні, він назвав мовний бар’єр головною перешкодою, яка стримує повномасштабне співробітництво між обома університетами.

Професор Ю.Л.Кучин запропонував доручити співробітникам обох університетів створити покроковий план співробітництва,  погодити його і, якщо він буде влаштовувати обидві сторони, приступити до його реалізації.

 

Прес-центр