НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

28 КВІТНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

28.04.2020

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці, щоб привернути увагу до масштабів проблем, пов’язаних  з травматизмом на роботі та необхідністю підвищити культуру охорони праці, яка може значно знизити щорічну смертність та травматизм на робочому місці.

Уперше Всесвітній день охорони праці відзначили у 2003 році. Ідея його проведення бере початок від Дня пам’яті загиблих робітників, який провели американські та канадські трудящі 1989 року в пам’ять про працівників, що загинули та отримали травму на виробництві.

Щороку 28 квітня у понад ста країнах світу проходять заходи, спрямовані на вирішення проблеми охорони праці. Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з техніки безпеки. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції, приписи, правила з техніки безпеки, постійно проводиться інструктаж працівників і всього персоналу, вводиться до штату інженер з техніки безпеки, але навіть це не може повністю запобігти нещасним випадкам на роботі. За даними статистики, найчастіші випадки травматизму на виробництві відбуваються тоді, коли знижується увага працівника. Це зазвичай відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою. Дуже часто нехтування правил безпеки коштує робітникові втрати здоров’я, а інколи й життя. Тому так важливо вивчати, знати і додержуватися правил безпеки на роботі.

Цього року МОП робить акцент на проблемі насильства у сфері праці. Дослівно девіз Всесвітнього дня охорони праці-2020 звучить так: «Насильство і домагання у сфері праці» (Violence and Harassment in the World of Work).         Відповідно до рекомендацій МОП та у рамках кампанії до Всесвітнього дня охорони праці організації та установи планують проведення звітів про комплексні заходи з охорони праці на національному та локальному рівнях з метою викорінення насильства і домагання у сфері праці.

 

Прес-центр