НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

28-29 ТРАВНЯ 2019 РОКУ БУВ ПРОЧИТАНИЙ УНІКАЛЬНИЙ КУРС ЛЕКЦІЙ З ПАТОФІЗІОЛОГІЇ НА ТЕМУ «СЕРЦЕВИЙ БЛОК»

30.05.2019

28-29 травня 2019 року в аудиторіях №№3 і 1 НМУ імені О.О.Богомольця було прочитано курс лекцій з патофізіології, розрахований на лікарів-інтернів. Лектори – доктор медичних наук, експерт з патофізіології Віктор Досенко, кандидат медичних наук Олександр Хижняк, кандидат медичних наук Денис Пашевін, експерт з патофізіології Василь Нагібін.

Курс має загальну назву «Серцевий блок» і порушує такі проблеми, як «Патофізіологія серцево-судинної системи: недостатність серця від перевантаження, гіпертрофія міокарда», «Патофізіологія серцево-судинної системи: недостатність серця від ушкодження міокарда, атеросклероз», «Артеріальна гіпертензія», «Ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда», «Аритмії».

У вступному слові до однієї з лекцій Віктор Досенко зазначив, що інформація, яку подають науковці інституту, призначена не просто для лікарів, а для лікарів-дослідників. «Це трішечки більше, – наголосив учений, – ніж те, що знає і мусить знати звичайний лікар-патофізіолог».

І, справді, про «головного вбивцю планети» – атеросклероз – лектор Денис Пашевін повідав аудиторії багато чого нового, часом несподіваного, коротко зупинившись перед цим на історії проблеми.

Відтоді, як 1912 року росіянин Микола Анічков, по суті, «змоделював» холестериновий атеросклероз, спливло багато часу. Природу горезвісних «бляшок» пов’язували і з інфекцією, і з вірусами, і з аутоімунними ушкодженнями, і з пухлинними процесами… Проблема генезису атеросклерозу настільки ще складна і незрозуміла, що всі перелічені та інші версії поки що мають право на існування і потребують подальших досліджень.

Лекції викликали жвавий інтерес серед студентів Університету. Дух «Серцевого блоку» цілком відповідав задекларованому визначенню як «школі самопідготовки нового покоління, коли ви берете на себе відповідальність вчитися, а ми беремо на себе відповідальність викладати».

Прес-центр