НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

21 ТРАВНЯ — ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

21.05.2020

У третій четвер травня співробітники і студенти НМУ, як і всі українці, відзначатимуть гарне і світле свято – День вишиванки, яке цього року припадає на 21 травня. Свято не тільки не формальне, а й відносно молоде. Навесні 2006 року студентка Чернівецького університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк запропонувала вибрати день і одягнути вишиванки усім, хто цього бажає, водночас оголосивши акцію: “Всесвітній день вишиванки”. Уже на тій стадії метою дійства були єдність і культурне відродження української нації на основі давніх, неминущих традицій, адже, за визначенням вчених-мистецтвознавців, “вишиванка – своєрідний, унікальний код українського етносу із зашифрованими в ньому оберегами, символами та знаками”. Спочатку ініціативу підтримали окремі групи студентів і деякі викладачі Чернівецького університету. Але з кожним роком коло тих, хто приєднувався до заходів, пов’язаних із Днем вишиванки, ширшало і досить швидко набуло загальноукраїнського масштабу, а згодом охопило й діаспору. Особливо відчутний імпульс до поширення і популяризації Дня вишиванки дала ідея у 2014 році провести фотоконкурс “Моя родина у вишиванці”. На той час змагалися різні колективи: від студентських і учнівських класів, курсів, груп до працівників державних і недержавних установ. А до фотоконкурсу – чого, мабуть, не чекали його організатори – приєдналися українці 8 країн – Канади, США, Італії, Німеччини, Франції, Росії, Румунії, Португалії. Нині День вишиванки відзначається у понад 50 країнах світу. Уже традиційно цього дня по всій країні проходять «марші вишиванок» та флешмоби української культури. День вишиванки полюбився українцям, свято набуває дедалі більшої популярності і кожний рік привносив до нього щось нове.

Цього року зі зрозумілих причин відзначення Дня вишиванки ускладнюється. Вочевидь, традиційна акція серед студентства пройде в режимі-онлайн. А щодо співробітників, то незважаючи на карантин, чимало з них прийшли до Університету в ошатному українському вбранні – вишиванці.

Відчувалося, що кожен має свої художні смаки та уподобання, але безумовно їх всіх об’єднала любов до України, її культури та прекрасних традицій.

 

                                                                                                                                               Прес-центр