НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

19 БЕРЕЗНЯ УКРАЇНА ВІТАЄ З ЮВІЛЕЄМ ОДНУ З НАЙВИДАТНІШИХ СВОЇХ ДОЧОК – ЛІНУ КОСТЕНКО

19.03.2020

Ліна Василівна Костенко, видатна українська поетеса і письменниця, народилася 19 березня 1930 року у містечку Ржищеві на Київщині, в родині вчителів. У 1936 pоці родина перебралася до Києва, де майбутня поетеса закінчила середню школу, потім навчалася в Київському педінституті, а згодом — у Московському літературному інституті імені О.М.Горького, який закінчила 1956 року.

Називаючи її “сумлінням нації”, дослідники життя і творчості Ліни Василівни й просто поціновувачі анітрохи не перебільшують. Ще змолоду Ліна відзначалася тим, що не боялася нікого і нічого, говорила правду в лице будь-якій владі і за часів КДБ, і в роки правління Януковича. Саме тому з 1962 року, після виходу в світ перших кількох поетичних збірок, її перестали друкувати, почався тривалий період вимушеного публічного мовчання і писання до шухляди, протягом якого Ліна Костенко створила, зокрема, геніальний роман у віршах “Маруся Чурай” і збірку “Неповторність”, за які пізніше отримала Шевченківську премію. І саме тому велику поетесу вважають однією з ключових постатей руху шістдесятництва.

Ті самі дослідники називають її програмним віршем поезію “Крила”, написану 1958 року в польському місті Щеціні. Рядки: “Людина нібито не літає… А крила має. А крила має!” – і, справді, стали крилатими в усіх сенсах.

Колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця щиро вітає Ліну Василівну Костенко зі славним ювілеєм, зичить їй міцного здоров’я, творчого натхнення і нових творів, на які з нетерпінням чекають усі її поціновувачі.

 

Прес-центр