НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

14 ЛИСТОПАДА – ДЕНЬ ОПЕРАЦІЙНОЇ МЕДСЕСТРИ, СЕРЕД СТУДЕНТСТВА НМУ Є ПРЕДСТАВНИКИ ЦІЄЇ ПРОФЕСІЇ

14.11.2020

Молоде професійне свято започатковано у 2009 році Європейською асоціацію операційних медичних сестер. Ця подія засвідчила значимість і важливість фаху в медичній сфері, адже цілком справедливо операційний блок вважається серцем лікарні.

Серед студентства НМУ є представники цієї професії. Вони вміло поєднують навчання із складною і відповідальною працею у клініці. Знайомтесь – студентки четвертого курсу медичного факультету №4 Марія Марцинковська та Анастасія Ярмоленко-Савенко. Дівчата до вступу в НМУ навчалися у медичних коледжах і є дипломованими медсестрами. Цілеспрямованих молодих спеціалістів з радістю прийняли на роботу у лікарні міста Києва. Нині Марія трудиться в пологовому будинку № 4, а Анастасія у клінічній лікарні № 6. З відомих причин ми не могли потрапити у медичний заклад, тому попросили надіслати нам аматорські фото з клініки. Світлини вразили нас. Дівчата знаходяться без перебільшення на передовій надання медичних послуг, а в їхніх очах стільки молодої енергії та ентузіазму!

  • «А інакше тут неможливо, – дружно відповідають медсестрички. – Наше завдання не тільки бути правою рукою хірурга, а й підтримувати пацієнта до і після оперативного втручання. Погоджуючись на операцію, пацієнт повинен бути впевнений, що все буде добре.»

А ще дівчата назвали професійні риси операційної медсестри: висока компетентність, відповідальність і вміння працювати в команді. Хірургічні інструменти, шовні матеріали, білизна та все, задіяне під час операції має бути абсолютно стерильним протягом всього лікування, а в операційній панувати атмосфера, яка забезпечує командний успіх. Медсестра є й психологом, вона має відчувати душевний стан пацієнта та знати характер хірурга, щоб в будь-який складний момент операції стати йому надійним помічником.

Екстремальність професії вплинула на майбутній фаховий вибір дівчат. М. Марцинковська мріє бути акушером – гінекологом,  А. Ярмоленко-Савенко – хірургом. Своїм кумиром в медицині Анастасія вважає завідуючого хірургічним відділенням лікарні, Заслуженого лікаря України М.І. Знаєвського. Їй неодноразово щастило працювати з Миколою Івановичем в операційній і дівчина в захваті від його віртуозної роботи, самовідданого ставлення до пацієнта та своїх обов’язків. Починав знаний нині хірург також після закінчення медичного училища.

Марію захоплює праця у пологовому будинку своєю причетністю до народження нової людини та  відповідальною місією лікаря, що супроводжує цей неймовірний процес.

У дівчат попереду ще два роки навчання в Університеті, згодом інтернатура.  Якби не склалася їхня професійна доля, ми впевнені, що дівчата отримують сьогодні справжню школу фахового зростання.

 

Редакція газети «Медичні кадри»