НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

13 ТРАВНЯ 2019 РОКУ В ЧИТАЛЬНІЙ ЗАЛІ БІБЛІОТЕКИ ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ ЛЕСІ ОРЛЯК «ТИ ЗРОБИВ УСЕ, ЩО ЗМІГ»

13.05.2019

Надаючи слово шановним гостям із Тернополя – авторці книги «Ти зробив усе, що зміг» Лесі Орляк і директорові видавництва «Джура» Василеві Ванчурі, начальник відділу організаційно-педагогічної роботи та довузівської підготовки О.С.Горова звернула увагу присутніх на те, що Національний медичний університет невипадково став місцем проведення презентації книги про подвиг бійців АТО і волонтерів на сході України. Вона нагадала про студента НМУ Володимира Юричка, який загинув на сході України, захищаючи Батьківщину і його іменну стипендію, представила Лесі Орляк і Василеві Ванчурі присутню на презентації студентку третього курсу медичного факультету № 2 Інну Цибалову, що після закінчення медичного коледжу була мобілізована в зону АТО.

Директор тернопільського видавництва «Джура» Василь Ванчура стисло розповів про історію створення книги, відзначивши її художні якості і високу документальну цінність.

Студенти, запрошені на презентацію, затамували подих, слухали Лесю Орляк, дошкільного педагога, яка на запитання сина Сашка: «Мамо, що ви зробили для перемоги?», – відповіла:  «Я тебе виховала!».

Леся Орляк назвала написану нею і видану видавництвом «Джура» повість про долю сина пам’ятником не тільки йому, а й сотням його побратимів і посестер. «Я навіть імена їхні не змінювала, хоч цього нерідко вимагає художній жанр», – зазначила авторка. В основу повісті, за словами пані Лесі, лягли її телефонні розмови з сином, відколи той був мобілізований і служив командиром гарматного розрахунку в зоні АТО. Остання їхня розмова була вже віртуальною і закінчувалася фразою, яка і стала назвою книги: «Ти зробив усе, що зміг».  Леся Орляк подарувала книгу з автографом Інні Цибаловій. Вони про щось тихо перемовились і обнялися як давні друзі. Сльози наверталися на очі під час цієї сцени. На завершення заходу завідувач бібліотечного комплексу НМУ Л.В.Папуша та Голова профспілкового комітету співробітників Університету М.М.Лук’янець вручили Лесі Орляк букет троянд. В одній з останніх розмов Сашко обіцяв матері повернутися і «завалити» її квітами…

Прес-центр