НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

12 ТРАВНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МЕДИЧНИХ СЕСТЕР

12.05.2020

Офіційно свято засновано у 1971 році, коли відбулося об’єднання сестер милосердя із 141 країни світу у професійну громадську організацію – Міжнародну раду медичних сестер. Така увага до цієї важливої  професії цілком зрозуміла – в усьому світі більшість працівників охорони здоров’я – це медсестри,  на тендітних плечах яких лежить основна турбота про пацієнтів. Вони милосердні до болі і страждання, адже їхнє головне покликання –  допомагати хворим одужувати.

Серед студентства НМУ є багато випускників медичних коледжів. Дипломовані медсестри якісно відрізняються від своїх одногрупників, особливо на перших курсах. Випускники медичних коледжів пройшли школу молодшого медичного персоналу. Вони опанували базові дисципліни – терапію, хірургію, педіатрію, оволоділи практичними навичками ведення хворого. А найголовніше – вже усвідомили, що медицина – їхнє справжнє покликання.

На медичному факультеті №3 нашого Університету навчаються сестри Лясковець. Катерина уже завершує навчання, а Надія п’ятикурсниця. Обидві – випускниці Костопільского медичного коледжу, що на Рівненщині. Дівчата протягом двох років успішно поєднують навчання з роботою у медичних закладах Києва. Катерина працює в уролого-гінекологічному відділенні Інституту педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової, а Надія у приватній клініці.

– Виконуючи медсестринські обов’язки, ми отримуємо  цінний практичний досвід, – ділиться своїми враженнями Катерина Лясковець. Моїми пацієнтами є діти і мені як майбутньому педіатру важливо вміти знаходити спільну мову з маленькими пацієнтами. Кожного разу доводиться переконувати, домовлятися і, найважливіше, викликати довіру у дітей та якісно і безболісно проводити медичні маніпуляції.

А ще сестри Лясковець впевнені у тому, що вони будуть успішними медиками. Як лікарі зможуть ефективніше співпрацювати із медсестрами та, у разі необхідності, готові й самі блискуче виконати їхні обов’язки.

Щиро вітаємо всіх медичних сестер з професійним святом!Бажаємо міцного здоров’я, вдячних пацієнтів та гідної винагороди за вашу нелегку працю. Отримуйте задоволення від роботи, але не забувайте знаходити час і на відпочинок. Нехай кожен ваш день буде як свято!

 

Редакція газети «Медичні кадри»