НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

11 ТРАВНЯ 2019 РОКУ З НАГОДИ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ МЕДИЧНИХ СЕСТЕР ЧОТИРЬОМ ПРАЦІВНИКАМ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ЦЕНТРУ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ ВРУЧЕНО ВІДЗНАКИ КИЇВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ

11.05.2019

На відміну від багатьох інших професійних свят, Всесвітній день медичних сестер щороку відзначають 12 травня.

Уперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни. Історія донесла до нас ім’я англійки Флоренс Найнтінгейл (1820-1910), яка була біля витоків цієї надважливої справи. А оскільки Флоренс народилася 12 травня, то на день її народження і стали щороку відзначати професійне свято медсестри – санітарки, яка виносить з поля бою поранених або стоїть біля операційного столу. Хоча фактично цьому святу більше ста років, офіційно його відзначають з 1971 року, коли представники 141 країни об’єдналися у професійну громадську організацію – Міжнародну раду медичних сестер.

11 травня 2019 року, напередодні свята, яке цього року припадає на неділю,  у конференц-залі Стоматологічного центру НМУ відбулися урочисті збори, на які було запрошено медсестер – працівників Центру, студентів, викладачів НМУ.

Урочисте засідання вів директор Стоматологічного центру НМУ А.В. Копчак. Тепло привітавши присутніх медсестер, а їх у Центрі понад 120, Андрій Володимирович надав слово проректорові з науково-педагогічної та виховної роботи НМУ, професорові О.А.Канюрі.  «Обрати нелегку і відповідальну професію медсестри, – зазначив Олександр Андрійович, – це вже подвиг. Згадаймо кінострічки про війну: хворий, тяжко поранений спершу кличе сестричку, а вже потім, у разі потреби лікаря. Важко переоцінити значення вашої повсякденної, малопомітної, але такої потрібної праці».

Головна медсестра Центру О.А.Притчина наголосила у своєму виступі на винятковій надійності і високому професійному рівні своїх колег. Про це ж говорили заступники директора Стоматологічного центру НМУ Н.С.Хрол і В.Д.Чопчик, декан стоматологічного факультету НМУ Н.В.Біденко. Віталій Дмитрович, зокрема висловив побажання, аби Українська держава більше дбала про умови праці медсестер, і вони, закінчивши медичні коледжі, не квапилися шукати кращого життя за кордоном. Адже не секрет, що попит на медсестер і санітарок у країнах ЄС досить великий.

Потім відбулася церемонія нагородження «кращих з кращих», яку провели  Голова профспілкового комітету співробітників Університету М.М. Лук’янець і проректор з науково-педагогічної і виховної роботи НМУ, професор О.А. Канюра, який, до речі, багато років працював у Стоматологічному центрі.

За багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток охорони здоров’я, високий професіоналізм і з нагоди свята Почесну грамоту від Київського міського голови отримала Олена Антонівна Франасюк. Ще трьом медсестрам Стоматологічного центру – Ганні Пилипівні Шкловській, Аліні Василівні Михайловій і Вікторії Григорівні Пастушенко вручено Подяки Київського міського голови.

Адміністрація та Профспілковий комітет НМУ імені О.О. Богомольця

(матеріал підготував Прес-центр НМУ)