НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

1 ТРАВНЯ – ДЕНЬ СОЛІДАРНОСТІ ТРУДЯЩИХ, ДЕНЬ ПРАЦІ І ВЕСНИ

30.04.2020

1 травня 2020 року Україна 101-й раз офіційно відзначатиме День солідарності трудящих, або День праці і весни, який разом з нами святкують у 143 країнах світу.

Помилкою буде вважати, що традиція ця вкоренилася в Україні зі встановленням радянської влади і входженням до складу СРСР. Перший мітинг відбувся у Львові ще 1 травня 1890 року водночас із подібними акціями у Франції, Великій Британії, Іспанії, Данії, Італії. Робітники вимагали поліпшення умов праці, встановлення 8-годинного робочого дня, виступали за міжнародну солідарність, протестували проти мілітаризму.

Мало хто знає, що святкування Дня праці має досить глибоке коріння і сягає тих часів, коли стародавні землероби відзначали день родючості і землі, пов’язаний із язичницькою богинею Майєю. Поступово, в міру поширення світових релігій, цей зміст свята слабшав і відмирав.

В сучасній Україні до Дня праці ставлення неоднозначне саме через те, що в СРСР він був чи не основним офіційним святом з девізом “Мир. Праця. Травень”, з парадами і демонстраціями. Для більшості українців нині – це додаткові вихідні – і не більше, а також можливість провести “маївки” – веселі зібрання із шашликами і піснями. Зрозуміло, цього року, через карантинні заходи, пов’язані з пандемією коронавірусу, від цієї в цілому непоганої традиції доведеться відмовитись.

Вітаємо професорсько-викладацький склад, студентів і співробітників НМУ з цим весняним святом праці, оновлення і активної життєвої позиції. Бажаємо міцного здоров’я, оптимізму, подолання всіх труднощів, радості і щастя. Нехай поруч з вами завжди буде надійне плече, будь-які справи даються легко, а результат незмінно радує.

                                                                                                                                         

Прес-центр