Студенти-анестезіологи з НМУ на практиці відпрацьовують тактики респіраторної підтримки
На клінічній базі кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Національного медичного університету імені О.О. Богомольця в КНП «Київська міська клінічна лікарня №17» днями відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри анестезіологіі та інтенсивної терапії.
Тема засідання студентського наукового гуртка – «Обхід пацієнтів у відділенні. Вибір респіраторної підтримки, обговорення тактики лікування пацієнтів у ВАІТ, відпрацювання практичних навичок».
Неінвазивна й інвазивна респіраторна підтримка є невід’ємною частиною лікувальної тактики у відділеннях інтенсивної терапії та передбачає вибір правильного режиму, що запобігатиме виникненню симптомів респіраторно-гемодинамічнихпорушень у пацієнта. Успішність раціональної респіраторної підтримки залежить від спостереження за клінічними характеристиками пацієнта, патофізіології клінічного стану та розуміння технічних деталей реалізації респіраторного режиму.
Перша частина засідання й була присвячена теоретичному обговоренню питань вибору стратегії введення пацієнтів і різних тактик респіраторної підтримки. Натомість друга частина — практиці. Студенти вже безпосередньо у відділенні обговорювали клінічні випадки пацієнтів і схеми їх лікування. Окремо обговорили й обрали теми для участі студентів у студентській конференції молодих клініцистів і вчених.
Спікером став лікар-анестезіолог, асистент кафедри Сергій Середа. Модератором зустрічі була староста СНГ Любов Просоленко.
Гуртківці висловлюють подяку НМУ за можливість практично опанувати навички, керівництву лікарні за можливість відвідувати медичний заклад і завідувачу кафедри анестезіології та інтенсивної терапії професору Сергію Дуброву за сприяння роботи СНГ і його розвиток.
Кафедри анестезіології та інтенсивної терапії
![](/wp-content/uploads/2023/02/2-2.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-01-24_21-35-49.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-03_22-33-34.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-03_22-33-53.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/photo_2023-02-03_23-36-14.jpg)