Спікер з Ізраїлю прочитав лекцію з хірургічної допомоги дітям під час воєнного стану
20 лютого в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця завідувач відділенням дитячої хірургії Університетського Медичного Центру — Ассута (Ізраїль) Вадим Капуллер прочитав лекцію на тему «Хірургічна допомога дитячому населенню під час воєнного стану». Організаторами виступили медичний факультет №3 та кафедра дитячої хірургії. До заходу долучилися 120 учасників, серед яких — здобувачі вищої освіти за спеціальністю «Педіатрія», лікарі різних спеціальностей і професорсько-викладацький склад кафедр Університету.
Під час лекції відбувався синхронний переклад українською кандидатом медичних наук, доцентом кафедри дитячої хірургії Олегом Годіком. Захід відкрила деканка медичного факультету № 3, професорка Оксана Виговська.
Вадим Капуллер процитував ізраїльську політичну та державну діячку, уродженку Києва Голду Меїр, висловлюючи підтримку українцям у боротьбі з окупантами: «Ми хочемо жити. Наші сусіди хочуть бачити нас мертвими. Це залишає не надто багато простору для компромісів».
Під час онлайн-зустрічі розглянули питання про ізраїльську національну медичну службу Megan David Adom, що надає невідкладну допомогу та займається медициною; наземні та наводні підрозділи миттєвого реагування медичної служби МDA; можливості стати лікарем в Ізраїлі; про те, хто такий волонтер-медик і як ним стати; значення слова «медик» в Ізраїлі; про службу лікаря в армії; особливості PRIMARY CHAIN в Ізраїлі й структуру цивільної лікарні. Говорили про доктрину «ХАПАЙ та БІЖИ» й організацію евакуації постраждалого до лікувального закладу, окремо — про діцяльність «TRAUMA ROOM» і особливості її функціонування в лікарнях Києва, зокрема в НДСЛ «Охматдит».
Секцію питання-відповідь модерували професорка Оксана Виговська та доцент кафедри дитячої хірургії Олег Годік.
Спікер і модератори відповіли на кожне зпоставлених від слухачів питань і відзначили найцікавіші:
1) Чи правда, що ізраїльські екіпажі машин швидкої допомоги зазвичай на виклики прибувають озброєнні?
2) Як Ви вважаєте чи варто українцям не узагальнювати словом «медик» усіх медичних працівників, а взяти приклад в Ізраїлю?
3) Чи є в лікарнях Києва, зокрема в Охматдиті, «TRAUMA ROOM» ?
Найбільш активні учасники отримали в подарунок книги з дитячої хірургії від ізраїльських колег.
Запис лекції ви можете переглянути на YouTube: https://www.youtube.com/live/VtpNDHX_hIA?feature=share
Дякуємо народу Ізраїлю за всебічну допомогу українцям і підтримку українських лікарів.
Медичний факультет №3
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134045_847.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134051_131.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134052_581.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134056_334.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134059_169.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134100_300.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134103_039.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134108_372.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134112_073.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134115_534.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134120_789.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134126_227.jpg)
![](/wp-content/uploads/2023/02/IMG_20230221_134130_512.jpg)