Наукова співпраця

ВРУЧЕНО ВІДЗНАКУ «ПОЧЕСНИЙ ПРОФЕСОР» НАШОГО УНІВЕРСИТЕТУ

 

21.12.2019 р. у Стоматологічному медичному центрі НМУ відбулася важлива подія – одному із провідних фахівців світу в галузі лікування захворювань скронево-нижньощелепних суглобів із впровадженням мікроінвазивних методик професору Університетської лікарні Гіссена та Марбурга Німеччини Андреасу Неффу вручено відзнаку нашого Університету «Почесний професор». Вручив її німецькому гостю перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор Ю.Л. Кучин. На церемонії були присутні проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.М. Науменко, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи, професор О.А. Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л. Скрипник, члени Вченої ради стоматологічного факультету.

Церемонії вручення відзнаки передувала тривала активна співпраця науковців двох університетів. Професор А. Нефф неодноразово читав лекції для студентів, інтернів та викладачів, проводив майстер-класи, круглі столи за участю фахівців Стоматологічного медичного центру НМУ на чолі з професором А.В. Копчаком. Уже розпочато спільні наукові проекти в сфері щелепно-лицевої травматології та реконструктивно-відновлювальної хірургії. За підтримки і сприяння професора А. Неффа співробітники НМУ пройшли стажування у провідних клініках Європи. Відтепер така співпраця отримала новий імпульс.

 

 

 

Влітку 2016 року делегація співробітників стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця провела робочу поїздку і стажування в провідних клініках щелепно-лицевої хірургії в Бразилії.

Українські фахівці відвідали Центр реабілітації пацієнтів з краніо-фаціальними аномаліями «Centrino» в Бауру та стоматологічний факультет Університету Сан-Паулу. Професор А.В. Копчак, професор Л.М. Яковенко, професор П.С. Фліс зустрілися з директором центру, деканом стоматологічного факультету професором Марією Апаресіда де Андраде Морейра Мачадо, заступником декана з післядипломної освіти професором Даніелою Гарібі, директором Стоматологічної клініки професором Рітою де Касія, завідувачем відділу пластичної та реконструктивної хірургії професором Іудесом Нобрега. Під час зустрічей були обговорені питання співпраці в науковій та освітній галузі, підписано договір, що передбачає обмін викладачами, студентами та інтернами в рамках спільних освітніх програм, проведення інтернет конференцій, круглих столів, підготовку сумісних наукових публікацій та долучення НМУ до міжнародних мультицентрових досліджень, що проводяться університетом Сан-Паулу.

 

29 жовтня 2016 року в Стоматологічному медичному центрі НМУ відбулася зустріч проф. Томмі Лінне (Каролінський інститут, Швеція) з представниками адміністрації та стоматологічного факультету Університету. Зокрема, на зустрічі були присутні проректор з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи, проф. Олеся Линовицька, директор Стоматологічного медичного центру, проф. Андрій Копчак, декан стоматологічного факультету, проф. Наталія Біденко, начальник науково-дослідної частини, к.мед.н. Андрій Дінець, доцент кафедри терапевтичної стоматології Юлія Коленко, доцент кафедри стоматології Інституту післядипломної освіти Наталія Зелінська.

Під час зустрічі були обговорені питання подальшої співпраці між НМУ та КІ у сфері стоматології.

 

У рамках візиту до НМУ імені О.О. Богомольця адміністрація Університету традиційної китайської медицини (Ганьсу, КНР) на чолі з ректором професором Лі Джін-Таном відвідала навчальні корпуси та клінічні бази НМУ.

Зокрема, китайська делегація побувала в морфологічному корпусі Університету, де викладається більшість фундаментальних дисциплін. Тут закордонні гості відвідали кафедру анатомії людини та ознайомилися з унікальною колекцією анатомічних препаратів університетського музею.

Делегація з КНР завітала також до Стоматологічного медичного центру. Директор Центру, професор Андрій Копчак зустрівся з китайськими колегами та особисто провів для них екскурсію університетською стоматологічною клінікою та навчальним корпусом. Делегація відвідала кафедру дитячої терапевтичної стоматології та медичний коледж.

Крім того, адміністрація Університету традиційної китайської медицини побувала в Універсальній клініці «Оберіг», де зустрілась з директором професором Валентином Парієм та відвідала інсультний центр і гастроцентр, де ознайомилася з новітньою діагностичною апаратурою. Під час візиту було обговорено можливості проведення спільних українсько-китайських семінарів з реабілітації післяінсультних пацієнтів.

 

В рамках співпраці НМУ імені О.О. Богомольця з Університетом Сан Пауло (Бразилія) та Університетом Ітауни (Бразилія) відбувається реалізація проекту Smile Ukraine.

За участю гостей з Бразилії – ортодонта Сауло Борхеса та хірурга Серхіо Ліма, надано хірургічну допомогу пацієнтам з краніо-фаціальними аномаліями, проведено курс лекцій та зустрічі зі студентами, викладачами та адміністрацією університету. 30 січня 2017 року на клінічній базі кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку НМУ імені О.О. Богомольця – ДКЛ № 7 м. Києва відбулася консультація дванадцяти дітей із різними захворюваннями щелепно-лицевої ділянки (ЩЛД). Бразильські фахівця спільно з співробітниками стоматологічних кафедр університету визначили індивідуальні плани хірургічного втручання для кожного з пацієнтів та етапи додаткових необхідних досліджень. На базі СМЦ НМУ імені О.О. Богомольця проведено 3D моделювання відбитків щелеп та їх сканування, за даними яких виготовлено сплінти для фіксації фрагментів верхньої щелепи в новому положенні, що дозволило зменшити травматизацію тканин та досягти точності позиціонування остеотомованих фрагментів.

 

21 січня 2017 р. делегація лікарів Міжнародного інституту цифрової стоматології (International institute for Digital Dentistry) м.Кельн (Німеччина) відвідала Стоматологічний медичний центр НМУ. На зустрічі були присутні: директор центру, професор Андрій Копчак, проректор з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи, професор Олеся Линовицька, декан стоматологічного факультету, професор Наталія Біденко.

В ході зустрічі німецькі колеги поділися досвідом з українськими фахівцями щодо системи страхування в Німеччині та нових цифрових технологій в стоматології. Зокрема, провідний науковий співробітник Міжнародного інституту цифрової стоматології Йорг Міхель (Jőrg Michel) прочитав лекцію “Можливості цифрового протезування: приклад з практики” про застосування сучасних технологій в імплантології та протезуванні, переваги даної методики, особливо в умовах , коли пацієнти не мають часу чекати. Провідний фахівець Міжнародного інституту цифрової стоматології Емре Усал (Emre Uysal) прочитав лекцію “Система страхування здоров’я у Німеччині”, в якій йшлося про особливості державної та приватної систем страхування пацієнтів зі стоматологічними захворюваннями .

На початку лютого 2017 року відбувся візит української делегації у рамках французько-української освітньої Програми, організованої «Асоціаціацією французько-української співпраці у сфері охорони здоров’я та фармації» (ASFUDS). Її метою було ознайомлення вітчизняних лікарів з однією з кращих у світі моделей охорони здоров’я, роботою медичних установ та системою підготовки медичних кадрів у Франції.

Українські фахівці відвідали медичний факультет Університету імені П’єра і Марії Кюрі, музей історії медицини та патологічної анатомії Г. Дюпюйтрена, відділення акушерства та гінекології дитячого клінічного центру Робера Дебре, відділення ургенції шпитального центру в Кламарі та інші медичні заклади.

Крім того, поїздка передбачала широку культурну програму: ознайомлення зі столицею Франції – Парижем, іншими європейськими містами: Берліном, Варшавою, Краковом, Прагою.

У Програмі взяли участь співробітники стоматологічного факультету – доцент кафедри ортодонтії та пропедевтики ортопедичної стоматології В.В. Філоненко і асистент кафедри терапевтичної стоматології М.О. Дуднікова.

 

10 квітня 2017 року до СМЦ НМУ імені О.О. Богомольця з візитом завітав лектор і науковець Університету Західно-Капської провінції (Південно-Африканська Республіка) пан Могаммад Табіт Пек.

На зустрічі були присутні директор СМЦ, професор Андрій Копчак, проректор з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи, професор Олеся Линовицька, декан стоматологічного факультету, професор Наталія Біденко.

Під час візиту для гостя провели екскурсію по Стоматологічному медичному центрі. Пан Могаммад Табіт Пек відвідав кафедру терапевтичної стоматології, дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань, де для нього продемонстували як проходить конкурс серед студентів на кращу реставрацію фронтальної групи зубів.

Крім того, гість з Південно Африканської Республіки поспілкувався зі студентами 4-го та 5-го курсів щодо проблем пародонтології. Іноземний колега побував у фантомному класі, в кабінеті лазерної стоматології та хірургічного відділення. В рамках візиту з науковцем було обговорено напрямки подальшого співробітництва та можливість підписання меморандуму про взаєморозуміння з метою розвитку співпраці в сфері стоматології, проведення спільного наукового проекту з пародонтології.

Пан Могаммад Табіт Пек відвідав НМУ в контексті його участі в Міжнародному симпозіумі «Гіалуронова кислота в стоматології: наука та прогрес» (8-9 квітня), співорганізатором якого була кафедра терапевтичної стоматології НМУ.

 

На сьогодні цифрові технології проникли майже у всі сфери життя людини. Останнім часом надзвичайно інтенсивно розвивається так звана «цифрова стоматологія», а новітні розробки в цій галузі були широко представлені на стоматологічній виставці «IDS-2017» у м.Кельн (Німеччина). Ближче ознайомитися з сучасним станом вказаної галузі, а також оволодіти певними навичками цифрової стоматології пощастило студентам 5 курсу стоматологічного факультету Владі Корзун та Рефату Мемедляєву. З 8 по 12 травня 2017 року вони проходили стажування в Інституті цифрової стоматології у м. Кельн на базі клініки «Zahnzentrum» під керівництвом Dr. Jorg Michel та Dr. Emre Uysal. Протягом стажування майбутні стоматологи ознайомилися зі структурою клініки, дізнались про особливості організації та керівництва медичними установами в Німеччині, асистували лікарям під час прийому пацієнтів, навчилися власноруч виготовляти ортопедичні конструкції за технологією «CAD-CAM», дізнались про низку технічних секретів протезування.

 

У рамках міжнародної діяльності університету, за підтримки відділу міжнародних зв’язків, Стоматологічний медичний центр відвідують знані закордонні вчені та лектори, що виступають з лекціями та знайомляться з роботою університетської стоматологічної клініки. 24 травня 2017 року СМЦ НМУ імені О.О. Богомольця відвідав доктор медичних наук, член Комісії з питань міжнародних культурних обмінів при Італійській асоціації лікарів хірургічного профілю та лікарів-стоматологів у м. Рим, уповноважений щодо міжнародного співробітництва та радник італійської стоматологічної організації World Dental Agora, професор Габріеле Едоардо Пекора (Італія). У ході перемовин з проректором з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи професором Олесею Линовицькою, деканом стоматологічного факультету професором Наталією Біденко, директором СМЦ професором Андрієм Копчаком, було досягнуто домовленості про підготовку лікарів СМЦ НМУ на курсах, що проводить Італійська стоматологічна організація World Dental Agora, на безоплатній основі. На виконання цих домовленостей, за запрошенням професора Пекори лікар відділення хірургічної стоматології СМЦ НМУ імені О.О. Богомольця Олександр Шпачинський пройшов курс, присвячений дентальній імплантації в складних клінічних випадках, синусліфтингу та кістковій аугментації, що відбувався 27-29 липня в місті Бухарест в одній з провідних стоматологічних клінік PROdentis. На базі Стоматологічного факультету НМУ імені О.О. Богомольця відбулась лекція професора Габріеле Едоардо Пекори (Італія) на тему «Межі консервативної терапії та імпланти як альтернатива: ендолікування, переліковування, перирадикулярна хірургія, постекстракційні імпланти, регенеративні техніки».

 

29 травня 2017 року Стоматологічний медичний центр та стоматологічний факультет НМУ імені О.О. Богомольця відвідала делегація зі Стоматологічної лікарні м. Урумчі (Китайська Народна Республіка). Співпраця з колегами з Китаю розпочалася минулого року, коли науковці стоматологічного факультету НМУ – професор Наталія Біденко (декан стоматологічного факультету, професор кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань) і доцент Олександр Грибан (кафедра ортопедичної стоматології) взяли участь у Медичному форумі синьцзянського шовкового шляху, першій сесії Форуму Центральної Азії 2016 року, що проходив у місті Урумчі (Китайська Народна Республіка).

Делегація з м. Урумчі зустрілася з проректором з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи, професором Олесею Линовицькою, директором Стоматологічного медичного центру професором Андрієм Копчаком, деканом стоматологічного факультету професором Наталією Біденко, доцентом кафедри ортопедичної стоматології Олександром Грибаном та начальником відділу міжнародних зв’язків Ганною Малуновою. В рамках візиту колеги з Китаю відвідали кафедри стоматологічного факультету та ознайомилися з роботою відділень Стоматологічного медичного центру.

 

12-14 червня 2017 року делегація НМУ імені О.О. Богомольця побувала з робочим візитом в одному з найстаріших університетів Європи – Ягелонському університеті, Колегіум Медікум. До складу делегації увійшли: ректор НМУ, професор Катерина Амосова, проректор з науково-педагогічної роботи, доцент Олена Стеченко, проректор з міжнародних зв’язків професор Олеся Линовицька, декан медичного факультету № 1, професор Володимир Мельник, декан медичного факультету № 2, доцент Наталія Літвінова, декан стоматологічного факультету, професор Наталія Біденко, директор Інституту післядипломної освіти, професор Юрій Кучин, завідувач кафедри внутрішньої медицини №1, професор Вадим Шипулін, завідувач кафедри хірургії №4, професор Володимир Мішалов.

 

4-11 липня 2017 року співробітники НМУ імені О.О. Богомольця – заступник директора з медичних питань стоматологічного медичного центру Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, к.м.н. Ніна Хрол та перший заступник декана по роботі з іноземними студентами, доцент кафедри терапевтичної стоматології, к.м.н. Тетяна Тімохіна відвідали Вроцлавський медичний університет (Wroclaw Medical University) (Польща). Метою візиту делегації було перше стажування співробітників Національного медичного університету імені О.О.Богомольця у Вроцлавському медичному університеті, який відбувся в рамках виконання домовленостей, визначених меморандумом між НМУ імені О.О.Богомольця та Вроцлавським медичним університетом (Wroclaw Medical University) від 4 квітня 2017 року. Стажування відбулося за підтримки Центру польсько-української наукової та культурної співпраці при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця.

Делегатам від Національного медичного університету імені О.О.Богомольця Prof. Urszuli Kaczmarek та Dagmary Piesiak-Pańczyszyn було продемонстровано кафедри та відділення стоматологічної клініки Вроцлавського медичного університету, а також її матеріально-технічна база.

 

Поглиблення міжнародних контактів та участь в спільних наукових проектах, у тому числі із залученням грантових коштів, є одним із пріоритетів розвитку НМУ, визначених ректором в стратегії розвитку університету. Перспективним напрямком міжнародного партнерства є співпраця з медичним університетом м. Урумчі (Китайська Народна Республіка) та центральною стоматологічною поліклінікою Сіньцзян-уйгурського автономного району, що є основною клінічною базою стоматологічного факультету цього навчального закладу. 20-25 липня 2017 року делегація Національного медичного університету імені О.О. Богомольця у складі директора Стоматологічного медичного центру НМУ, проф. Андрія Копчака та доцента кафедри терапевтичної стоматології, д.мед.н. Юлії Коленко на запрошення китайських колег відвідала місто Урумчі для участі в урочистій церемонії підписання угоди між НМУ та урядом Сіньцзян-уйгурского автономного району, що відбулася 21.07.2017 року. Угодою передбачена тісна співпраця в рамках розбудови економічного поясу нового шовкового шляху та стратегічного партнерства в галузі охорони здоров’я між Україною та Китаєм, зокрема, надання та встановлення китайською стороною обладнання для забезпечення дистанційної діагностики, навчання та он-лайн консультацій в Стоматологічному медичному центрі НМУ за кошти, виділені урядом Сіньцзян-уйгурского автономного району. СМЦ НМУ буде включено у велику мережу клінік Китаю та інших країн світу у рамках проекту розвитку телемедицини, що реалізується Урядом КНР. Українські фахівці надаватимуть консультативну допомогу китайським колегам в складних клінічних випадках, обмінюватимуться досвідом та співпрацюватимуть в рамках освітніх проектів.

Окрім підписання угоди, під час візиту українські вчені взяли участь в черговому Медичному форумі синьцзянського шовкового шляху, де представили доповіді, присвячені останнім досягненням в галузі регенеративної медицини та тканинної інженерії, комп’ютерному моделюванню та профілактиці ускладнень при встановленні дентальних імплантатів. Доповіді викликали жваве обговорення і отримали високу оцінку китайських колег. Під час форуму було проведено зустрічі з Президентом асоціації стоматологів Гонконгу паном Cheung Tat Leung, представниками стоматологічних факультетів м. Урумчі, Гуанчжоу, Пекіна, керівниками стоматологічних клінік і представниками Уряду м. Урумчі та Сіньцзян-уйгурского автономного району.

 

У липні 2017 року студенти третього курсу стоматологічного факультету Богдан Ремньов, Аліна Кутішенко, Наталія Рощіна, Владислав Кушнірук, Марія Флід, Аліна Вакульчук проходили виробничу практику в клініці в місті Стамбул (Туреччина). Така можливість виникла завдяки договору, підписаному між НМУ імені О.О. Богомольця і організацією «ТСС торгівля, охорона здоров’я, туризм», що забезпечує проходження практики та стажування за кордоном. Практика тривала протягом місяця.

 

 

Відбувся візит мультидисциплінарної команди лікарів з Бразилії до НМУ імені О.О. Богомольця в рамках співпраці з Центром реабілітації пацієнтів з краніо-фаціальними аномаліями «Centrihno» (м. Бауру, Бразилія) та реалізації проекту Smile Ukraine. Реабілітація пацієнтів з вродженими вадами розвитку є багатоетапним процесом, що вимагає сумісної співпраці щелепно-лицевих, пластичних хірургів, лікарів-ортодонтів, логопедів і починається одразу після народження дитини та часто триває і після досягнення нею повноліття. Тому залучення до співпраці щелепно-лицевих хірургів кафедри стоматології НМУ імені О.О. Богомольця, що проводять реконструктивно-відновні та ортогнатичні операції при вторинних дефектах і деформаціях обличчя в дорослому віці, відкриває нові горизонти при вирішенні проблеми реабілітації пацієнтів з вродженими вадами розвитку.

Після завершення роботи на базі кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку (зав. кафедри проф. Яковенко Л.М.), бразильські колеги – dr. Saulo Borges (ортодонт, координатор проекту), dr. Eudes Nobrega (пластичний хірург), dr. Renato Yassutaka Faria Yaedu (щелепно-лицевий хірург), dr. Giovana Brandao (логопед) – відвідали клініку щелепно-лицевої хірургії кафедри стоматології НМУ імені О.О. Богомольця (зав. кафедри проф. Антоненко М.Ю.) на базі Київської обласної клінічної лікарні. В рамках візиту відбувся обмін досвідом, консультації та обговорення складних клінічних випадків, відпрацювання алгоритмів реабілітації пацієнтів дорослого віку з залишковими дефектами та деформаціями кісток лицевого черепа та м’яких тканин обличчя після вроджених вад розвитку. Фахівці з Бразилії ознайомилися з роботою лікарні та відділення щелепно-лицевої хірургії, мали зустрічі з головним лікарем Київської обласної клінічної лікарні, д.мед.н. М.Л. Анкіним, директором Стоматологічного медичного центру НМУ д.мед.н., професором А.В. Копчаком, головним стоматологом Київської області В.А. Рибаком.

На завершення візиту бразильські колеги на базі СМЦ НМУ прочитали цикл лекцій з пластичної, ортогнатичної хірургії вроджених вад розвитку, логопедичної реабілітації даної категорії пацієнтів. Таким чином, даний етап проекту як і попередні став ефективною платформою для спілкування та обміну поглядами щодо подальшого вирішення складної та соціально-значимої проблеми лікування пацієнтів з вродженими вадами розвитку щелепно-лицевої ділянки.

 

21 червня 2017 року керівництво НМУ імені О.О. Богомольця – проректор з міжнародних зв’язків та науково-педагогічної роботи, професор Олеся Линовицька та директор Стоматологічного медичного центру, професор Андрій Копчак – зустрілося з професором Андре Саадун (Prof. Andre Saadoun) (Франція).

Професор Саадун є всесвітньо відомим лектором з естетичної пародонтології та імплантології, автор понад 150 статей та декількох монографій. Проф. Саадун – член професорсько-викладацького складу Global Institute of Dental Education (Лос-Анджелес) та Dental XP Program of Education (Атланта). Крім того, він є Дипломатом Американської академії Пародонтології та Міжнародного конгресу імплантології, почесним членом American Dental Implant, членом редакційних колегій провідних наукових журналів (Practical Procedures and Aesthetic Dentistry, Implant Dentistry, Dental Implantology Update, Journal of Periodontology, European Journal of Esthetic Dentistry, Cosmetic Dentistry, European Journal of General Dentistry, Journal de Paro -Implntologie Orale).

Під час зустрічі було обговорено можливі форми співпраці, зокрема, запрошення проф. Саадун відвідувати НМУ з курсом лекцій для студентів до- та післядипломного рівнів стоматологічного профілю. Під час зустрічі з керівництвом НМУ проф. Саадун перебував у Києві у зв’язку з проведенням дводенного курсу з пародонтології. У знак початку співпраці проф. Саадун запросив колег з НМУ та декількох студентів відвідати його курс на безоплатній основі.

22-23 червня 2017 року директор СМЦ НМУ, професор кафедри стоматології Інституту післядипломної освіти Андрій Копчак та доцент кафедри терапевтичної стоматології Юлія Коленко разом з лікарями-інтернами кафедри стоматології Інституту післядипломної освіти, студентами стоматологічного факультет НМУ та лікарями Стоматологічного медичного центру НМУ на безоплатній основі відвідали дводенний теоретично-практичний курс проф.Саадун, присвячений сучасним тенденціям естетичної пародонтології та імплантології. Програма першого дня була присвячена актуальним питанням пародонтології. Слухачів курсу ознайомили з видами сполучнотканинних трансплантатів, показаннями до їх застосування, характеристиками даного типу трансплантатів, технікам їх забору. Другий день курсу проходив під тематикою дентальної імплантації, під час якого було розглянуто сучасні протоколи дентальної імплантації з можливістю використання цифрового протоколу.