Результати Грантової програми з оновлення та створення навчальних програми з цифрових компетентностей

Оприлюднення результатів Грантової діяльності кафедр менеджменту охорони здоров’я та медичної та біологічної фізики і інформатики за результатами оновлення та створення навчальних програм з розвитку цифрових компетентностей та використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в охороні здоров’я, що викладаються на рівнях передвищої фахової, вищої та післядипломної освіти за спеціальностями медичного та фармацевтичного спрямування.

 

Співробітниками кафедр, які приймають участь у Грантовій діяльності оновлено та створено наступні навчальні програми:

Назва посилання Стислий опис
Програма Комп’ютерне моделювання у фармації Дисципліна “Комп’ютерне моделювання у фармації” є дисципліною вільного вибору для студентів третього курсу спеціальності 226 “Фармація, промислова фармація”, 226.01 “Фармація”. Вивчення цієї дисципліни сприяє набуттю у студентів знань та навичок щодо застосування цифрових інструментів у фармацевтичних дослідженнях, основ роботи з імітаційними моделями для вивчення дії лікарських засобів та оцінки стратегій лікування, системами штучного інтелекту в дослідженні та відкритті лікарських засобів, забезпечує формування у магістрів фармації компетентності щодо застосування методів математичного моделювання у фармації та проведення статистичної обробки фармацевтичних даних за допомогою комп’ютерних технологій.
Програма Цифрові компетентності сучасного лікаря Дисципліна “Цифрові компетентності сучасного лікаря” є дисципліною вільного вибору для студентів першого курсу спеціальності 222 “Медицина”. Дисципліна викладається з метою ознайомлення магістрів медицини із змістом та структурою Рамки цифрової компетентності працівника охорони здоров’я України. Вивчення дисципліни сприяє вдосконаленню у студентів загальної цифрової грамотності та формуванню системи базових знань та вмінь щодо використання цифрових засобів у наданні лікарської допомоги пацієнтам. Дисципліна покликана мотивувати студентів до поглибленого вивчення сучасних цифрових технологій, цифрової трансформації охорони здоров’я та забезпечує етапність формування цифрової компетентності у майбутніх лікарів.
Програма Інформаційні технології у фармації Дисципліна “Інформаційні технології у фармації” є обов’язковою компонентою ОПП для студентів першого курсу спеціальності 226 “Фармації, промислова фармація”, 226.01 “Фармація”. Дисципліна забезпечує формування та розвиток у майбутніх магістрів фармації цифрової компетентності, надає базове розуміння закономірностей та принципів інформаційних процесів у системах різного рівня ієрархії у галузі охорони здоров’я, ознайомлює з технологіями збору, збереження, оброблення і передачі цифрових даних та інформації у фармації, вдосконалює та формує вміння щодо застосування прикладного програмного забезпечення для розв’язання фахових задач, планування та проведення статистичних досліджень у фармації, ознайомлює з основами функціонування електронної системи охорони здоров’я України, сприяє набуттю здатності до цифрової комунікації, взаємодії та співпраці у цифровому середовищі, формує базові теоретичні знання та практичні навички щодо використання цифрових інструментів у практиці фармацевта, систем підтримки прийняття рішень та основ використання штучного інтелекту у фармації.
Програма Медична та біологічна фізика. Медична інформатика. Дисципліна “Медична і біологічна фізика. Медична інформатика” є обов’язковою компонентою ОПП спеціальності 222. “Медицина”, викладається на першому курсі для студентів медичних факультетів та містить два модулі. Модуль “Медична інформатика” забезпечує формування та розвиток у майбутніх лікарів цифрової компетентності, надає базове розуміння закономірностей та принципів інформаційних процесів у системах різного рівня ієрархії у галузі охорони здоров’я, ознайомлює з технологіями збору, збереження, оброблення і передачі цифрових даних та інформації у медицині, вдосконалює та формує вміння щодо застосування прикладного програмного забезпечення для розв’язання фахових задач, планування та проведення статистичних досліджень у медицині, ознайомлює з основами функціонування електронної системи охорони здоров’я України, сприяє набуттю здатності до цифрової комунікації, взаємодії та співпраці у цифровому середовищі, формує базові теоретичні знання та практичні навички щодо використання цифрових інструментів у практиці лікаря, клінічних систем підтримки прийняття рішень та основ використання штучного інтелекту в медицині.
Програма Медичні інформаційні системи Дисципліна “Медичні інформаційні системи” є дисципліною вільного вибору для студентів другого курсу спеціальності 222 “Медицина”. Дисципліна викладається з метою формування у майбутніх лікарів компетентності із застосування медичних інформаційних систем (МІС) як компоненти електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) України. У межах вивчення дисципліни студенти ознайомлюються із необхідними знаннями щодо структури, призначення, схеми роботи ЕСОЗ України, опановують теоретичні та практичні аспекти функціонування МІС, підключених до ЕСОЗ, засвоюють особливості їх впровадження і застосування у закладах охорони здоров’я. Належна увага приділяється формуванню у студентів базового розуміння загальних правил створення електронних медичних записів, особливостей оформлення електронного рецепта на лікарські засоби, електронного направлення, електронних медичних висновків тощо, роботі з аналітичними компонентами та засобами візуалізації даних.
Силабус Комп’ютерне моделювання у фармації
Силабус Цифрові компетентності сучасного лікаря
Силабус Інформаційні технології у фармації
Силабус Медична та біологічна фізика. Медична інформатика.
Силабус Медичні інформаційні системи.
Сертифікатна програма “Менеджмент в умовах цифрової трансформації охорони здоров’я”
ТУ “Телемедицина” Цикл тематичного удосконалення для лікарів всіх спеціальностей та керівників закладів охорони здоров’я. Цикл ТУ має на меті підвищити рівень знань та навичок із впрвадження методів та засобів телемедицини в практичну діяльніст закладів охорони здоров’я. Висвітлює тенденції розвитку телемедицини у Світі та перспективи застосування методів телемедицини в Україні. Містить роз’яснення нормативно-правового регулювання телемедицини в нашій країні та зв’язок із електронною системою охорони здоров’я.
ТУ “Цифрові інструменти в управлінні закладами охорони здоров’я” Цикл ТУ призначено для підвищення кваліфікації керівників закладів, підприємств, установ та організацій у сфері охорони здоров’я різного рівня та різних форм власності. Мета циклу — набуття слухачами спеціальних знань та практичних навичок щодо забезпечення ефективної цифрової трансформації в охороні здоров’я на відповідному рівнія . Програма циклу ТУ містить тематику щодо стратегічного планування інформаційних систем у закладі для підвищення якості медичної допомоги та управління; методики формування медичного завдання на інформатизацію закладу охорони здоров’я; оцінки та діджиталцізації робочих процесів, оцінка середовища впровадження; підготовка кошторису та закупівлі товарів та послуг на інформатизації ЗОЗ; медичні інформаційні системи як периферійний компонент ЕСОЗ; організація навчання персоналу надавачів медичних послуг оновленням функціональності в ЕСОЗ.
ТУ “Цифрова трансформація охорони здоров’я” Цикл тематичного удосконалення для підвищення кваліфікації керівників закладів охорони здоров’я різних форм власності, лікарі-ФОПлікарів, які закінчили інтернатуру за однією з лікарських спеціальностей. Мета циклу — набуття слухачами спеціальних знань щодо цифрової трансформації охорони здоров’я та практичних навичок щодо ефективного впровадження інформаційних технологій в діяльність закладу охорони здоров’я. Програма циклу ТУ містить тематику щодо нормативно-правового забезпечення електронної ЕСОЗ та захисту інформації в ЕСОЗ, визначення та загальнометодологічні аспекти побудови медичної інформаційної система, роботи із даними в ЕСОЗ, практичні питання організації захисту формації в інформаційних телекомунікаційних системах , формування клієнторієнтованої моделі ЕСОЗ та інформаційних сервісів для пацієнтів на базі інформаційно-телекомунікаційних систем.
РП “Цифрова трансформація охорони здоров’я” Навчальна дисципліна “Цифрова трансформація охорони здоров’я” пропонується за вибором для всіх студентів медичних факультетів та має на меті набуття у студентів теоретичних основ та практичних навичок ефективного впровадження цифрових рішень у майбутню професійну діяльність

фахівців медичного профілю. Дисципліна охоплює сучасну тематику з питань цифровізації охорони здоров’я та включає огляд нормативно-правового забезпечення реалізації цифрової трансформації охорони здоров’я.

РП “Електронна система охорони здоров’я” Навчальна дисципліна “Електронна система охорони здоров’я” пропонується за вибором для всіх студентів медичних факультетів. Метою викладання даної дисципліни є набуття у студентів теоретичних основ функціонування електронної системи охорони здоров’я, практичних навичок ефективного впровадження електронної системи охорони здоров’я у майбутню професійну діяльність фахівців медичного профілю. Тематика курсу визначається ключовими аспектами впровадження електронної системи охорони здоров’я в країні. 
РП “Інформаційні технології в медицині” Навчальна дисципліна «Інформаційні технології в медицині» пропонується за вибором для всіх студентів медичних факультетів. Метою вивчення даної дисципліни є набуття у студентів теоретичних основ та практичних навичок ефективного впровадження інформаційних технологій в медичній сфері, у тому числі з урахуванням особливостей інтеграції в існуючі управлінські механізми. Навчальний курс містить актуальну тематику обгрунтовану сучасними викликами та змінами в охороні здоров’я.
Силабус “Електронна система охорони здоров’я”
Силабус “Інформаційні технології в медицині”
Силабус “Цифрова трансформація охорони здоров’я”