Представники НМУ взяли участь у конгресі SESAM 2026

23.06.2026

Співробітники кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця взяли участь у щорічному конгресі SESAM Annual Meeting 2026 (Society for Simulation in Europe) – одному із провідних європейських форумів, присвячених симуляційному навчанню, медичній освіті та безпеці пацієнтів, що відбувся у м. Ліон (Франція).

У конгресі взяли участь керівниця напрямку «Анестезіологія та інтенсивна терапія», «МНС», професорка Катерина Бєлка, асистентка кафедри Ірина Кисельова та аспірант Михайло Франк.

Програма заходу охоплювала широкий спектр сучасних напрямків медичної освіти, зокрема симуляційне навчання, оцінювання клінічних компетентностей, розвиток нетехнічних навичок, кризовий менеджмент, цифрові освітні технології та інноваційні підходи до убезпечення пацієнтів. У межах наукової програми команда НМУ представила результати досліджень кафедри у сфері медичної освіти та симуляційного навчання.

Так, професорка Катерина Бєлка презентувала дві постерні доповіді — «Critical Incidents Simulations: Challenges in Residents and Doctors», присвячену особливостям проходження симуляційних сценаріїв критичних інцидентів лікарями-інтернами та лікарями-практиками, та «In-game vs Post-session Debriefing in Serious Games for Anesthesiology Training», у якій представила результати дослідження різних підходів до дебрифінгу під час використання серйозних ігор у підготовці лікарів-анестезіологів. Постерна доповідь аспіранта кафедри Михайла Франка «Regional Anesthesia Training During Porcine-Based Live-Tissue Surgical Simulations» стосувалася використання Live-Tissue Simulation для розвитку практичних навичок регіонарної анестезії.

Що важливо, у межах конгресу представники НМУ імені О.О. Богомольця провели робочу зустріч із фахівцями компанії Laerdal, на якій обговорили нові симуляційні рішення та технології, що незабаром будуть доступні для освітніх центрів. Також відбулися зустрічі з колегами із Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та президентом SESAM Франциско Матіяс і керівництвом товариства. Говорили про перспективи міжнародної співпраці у сфері медичної симуляції та підготовки медичних кадрів.

Участь у SESAM 2026 стала важливою платформою для представлення досвіду НМУ імені О.О. Богомольця на міжнародному рівні, розвитку науково-освітнього співробітництва та ознайомлення з новітніми підходами до підготовки медичних працівників. Отримані під час конгресу знання та професійні контакти сприятимуть розвитку симуляційного навчання, впровадженню сучасних освітніх технологій та зміцненню міжнародного партнерства Університету.

За інформацією кафедри хірургії, анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти