Члени Вченої ради провели перше засідання у новому складі

25 червня відбулося перше засідання нового складу Вченої ради Національного медичного університету імені О.О. Богомольця. Під час таємного голосування присутні обрали голову Вченої ради, кандидатів на обрання членів-кореспондентів Національної академії медичних наук України та підтримали ініціативу про присвоєння звання «Заслужений лікар України». Погодили підсумки атестації випускників-2026 і перелік студентів, які увійшли до книги «Студенти-випускники – гордість Університету», а також кандидатів на іменні державні стипендії.
Нагадаємо, відповідно до рішення Конференції трудового колективу Університету на 5-ти річну каденцію обрано новий склад Вченої ради НМУ в кількості 105 постійних і 8 асоційованих членів.
У межах першого засідання головою Вченої ради обрали ректора, професора Юрія Кучина. Під час таємного голосування також підтримали кандидатури на обрання членами-кореспондентами НАМН України: завідувача кафедри анестезіології та інтенсивної терапії післядипломної освіти, професора Ігоря Хоменка, завідувача кафедри травматології та ортопедії, професора Юрія Поляченка, завідувачку кафедри ендокринології, професорку Юлію Комісаренко. Окрім того, присутні підтримали кандидатуру першого проректора з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професора Олександра Науменка на обрання дійсним членом НАМН України, а заступника директора Навчально-наукового інституту медицини, професора Володимира Мельника – на присвоєння почесного звання «Заслужений лікар України».
На засіданні звітували про підсумки атестації цьогорічних випускників голови екзаменаційних комісій, професори Олена Астапенко, Василь Бенюк, Лариса Натрус, Ціра Абдряхімова, Лілія Гала, Олена Дорофєєва, Василь Притула, Ігор Пельо та доцентка Оксана Глиняна зі спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Технології лабораторної діагностики та лікування », «Медична психологія», «Фармація», «Терапія та реабілітація» (бакалаври та магістри), «Педіатрія» та «Громадське здоров’я».
Як зазначили спікери, під час атестаційних випробувань «Крок 2», ПОКІ, ОС(П)КІ випускники всіх спеціальностей продемонстрували найвищі за останні роки показники підготовки. За словами голів екзаменаційних комісій, це свідчить не лише про оптимізацію навчального процесу в умовах тривалих відключень світла та повітряних загроз, а й про високий рівень якості самих навчальних програм, за якими навчають майбутніх медичних фахівців у НМУ імені О. О. Богомольця. Також очільники комісій розповіли про результати проведення опитувань серед випускників щодо навчання, підготовки і проведення екзаменів, завдяки чому надалі програми підготовки фахівців у сфері охорони здоров’я обговорюватимуть в академічному та студентському середовищах і вдосконалюватимуть.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи, професор Олег Власенко представив кандидатури 25 кращих випускників, чиї імена увійдуть до книги «Студенти-випускники – Гордість Університету», 117 претендентів на відзнаки Вченої ради та 10 студентів різних курсів на іменні державні стипендії.
Окрім цього, присутні затвердили Положення про поводження з тваринами в наукових дослідженнях та освітньому процесі в Університеті, теми докторських дисертацій, персональні склади разових спеціалізованих вчених рад, надання рекомендацій на проведення наукових заходів, видання підручників, навчальних посібників, видачу дипломів докторів філософії.
Традиційно, у межах засідання ректор Юрій Кучин та голова Профкому співробітників НМУ Лілія Яременко привітали ювілярів та за багаторічну сумлінну і бездоганну працю в редакції газети «Медичні кадри», у зв’язку із завершенням 50-річної трудової діяльності в Університеті відзначили співробітника центру комунікацій, організаційної і редакційної роботи Владислава Негребецького – їм вручили Почесні грамоти та Подяки.
Центр комунікацій, організаційної і редакційної роботи


