У столиці презентували посібник для підготовки лікарів загальної практики-сімейної медицини
Нещодавно у Києві відбулася презентація посібника з матеріалами курсу «Загальна практика – сімейна медицина», призначений для освітян, які здійснюють підготовку фахівців у галузі знань 22 «Охорона здоров’я». З огляду на актуальність питань підготовки лікарів загальної практики – сімейної медицини та важливість справи для нашої країни, захід зібрав майже три тисячі учасників із різних областей держави.
Розвиток первинної ланки медичної допомоги є одним із ключових напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я України, адже сімейні лікарі першими контактують, надають медичну допомогу та супроводжують пацієнтів на початкових етапах проблем зі здоров’ям. Співавтори посібника детально розповіли присутнім, які долучилися до презентації офлайн та онлайн, про зміст видання та історію його створення. У посібнику, створеному за підтримки україно-швейцарського проєкту «Розвиток медичної освіти», висвітлені компетентності, що опановуватимуться під час навчання на курсі, навчальні цілі, тематичний план, також містяться навчальні матеріали кожного заняття, зокрема з описами практичних завдань, навчальних кейсів, симуляційних сценаріїв, тестових завдань. У заході взяв участь тимчасовий виконувач обов’язків завідувача кафедри загальної практики (сімейної медицини) Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Геннадій Кіржнер, який долучився до обговорення проєкту.
У межах презентації відбулася також панельна дискусія про те, як збільшити інтерес студентів до сімейної медицини. Учасники торкнулися можливості впровадження курсу на більш ранніх етапах навчання, що дасть змогу студентам глибше зануритись у спеціальність і оцінити її переваги ще до обрання спеціалізації.
Посібник розміщений у безоплатному доступі. Можна замовити його паперову чи електронну версію за посиланням.
Нагадаємо, в Інституті післядипломної освіти Національного медичного університету імені О.О. Богомольця на постійній основі відбувається навчання лікарів-інтернів за спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина». Тривалість навчання становить 2 роки. Програма підготовки складається з освітньої та практичної частин. Тривалість освітньої частини навчання в інтернатурі, що проводиться в закладі вищої освіти, становить 6 місяців (3 місяці на рік). У цей період лікарі-інтерни оволодівають відповідними компетенціями, знаннями та навичками, що визначені індивідуальним навчальним планом і програмою підготовки в інтернатурі. Ознайомитися з програмою підготовки можна за посиланням.
До відома, інтерес здобувачів освіти до фаху сімейного лікаря зростає. Так, за даними Міністерства охорони здоров’я України, цьогоріч спеціальність «Загальна практика – сімейна медицина» потрапила у п’ятірку найпопулярніших. У 2024 році для підготовки в інтернатурі її обрали 437 випускників ЗВМО, а у 2023 році – 362 випускників.
У Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця цифри в цілому відповідають загальній тенденції. У 2024 році 46 випускників медичних ЗВО обрали професію лікаря загальної практики – сімейної медицини, а загалом за спеціальністю «Загальна практика – сімейна медицина» в Університеті навчається близько 100 лікарів-інтернів.
Пресцентр НМУ за інформацією МОЗ України