НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

Дні стоматологічного факультету

Планета на ім’я Стоматологія

Запрошення на День стоматологічного факультету

Концерт з нагоди Днів стоматологічного факультету

19 квітня 2017 року в лекційній аудиторії стоматологічного корпусу НМУ імені О.О. Богомольця в рамках святкування Днів стоматологічного факультету відбулася святкова зустріч «Планета на ім’я Стоматологія»

Захід проходив за участю ректора Університету, член-кореспондента НАМН України, професора Катерини Амосової, проректорів, деканів факультетів, завідувачів кафедр, а також співробітників Стоматологічного медичного центру, студентів та гостей-випускників.

Від стоматологічної спільноти присутніх зі святом привітала колишня випускниця стоматологічного факультету, президент Асоціації стоматологів України, професор Ірина Мазур. «Щодня університет вливає в стоматологічну спільноту досвідчених, кваліфікованих лікарів-стоматологів. За це сьогодні ми дякуємо тим вчителям, які дарують нам можливість працювати і вітаємо тих студентів, які прагнуть до вдосконалення у своїй професії».

Під час зустрічі декан стоматологічного факультету, професор Наталія Біденко та директор Стоматологічного медичного центру, професор Андрій Копчак нагородили почесними грамотами за сумлінну працю співробітників стоматологічного факультету та лікарів Стоматологічного медичного центру. Стоматологічний факультет пишається своїми найкращими представниками, адже завдяки їхній праці та досягненням слава про НМУ шириться не лише в Україні, а й за кордоном. Привітати присутніх та поділитися своїми спогадами зі студентських років і розповідями про становлення в стоматологічній кар’єрі завітали: завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії, член-кореспондент НАМН України, професор Владислав Маланчук; завідувач кафедри ортопедичної стоматології, професор Валерій Неспрядько; завідувач кафедри ортодонтiї та пропедевтики ортопедичної стоматології, професор Петро Фліс; завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку, професор Людмила Яковенко; завідувач кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань, професор Олександр Савичук; завідувач кафедри стоматології інституту післядипломної освіти, професор Марина Антоненко.

 

Мастер-класи квест конференція

18 квітня на кафедрі терапевтичної стоматології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (зав. кафедри професор А.В. Борисенко) відбувся майстер-клас «Сучасна діагностика захворювань пародонта», проведений доцентами кафедри О.О.Шекерою і Н.І.Григ за підтримки Української академії періодонтології та Школи практичної пародонтології. Студенти отримали нагоду опанувати сучасними принципами визначення та реєстрації стану тканин пародонту, попрацювати на спеціальних пародонтологічних моделях та закріпити теоретичні навички, отримані на кафедрі терапевтичної стоматології з цього надзвичайно складного розділу стоматології

18 квітня стартував квест для студентів стоматологічного факультету «Невідома стоматка». Квест підготували студенти 4 курсу, яких певною мірою надихнув QUEST NMU «Забута історія», організований у жовтні 2016 року Інститутом післядипломної освіти НМУ імені О.О.Богомольця (нагадаємо, що команда студентів стоматологічного факультету посіла тоді перше місце). Учасники квесту отримують низку завдань, виконання яких вимагає не лише певних знань, ерудиції та винахідливості, але і досконалого орієнтування у лабіринтах Стоматологічного корпусу НМУ та хорошої підготовки з майбутнього фаху. Незабаром – підведення підсумків.

18 квітня на базі кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань НМУ імені О.О. Богомольця (завідувач кафедри – проф. Савичук О.В.) відбулася наукова студентська конференція в рамках «Студентської наукової сесії – квітень 2017» на тему «Актуальні питання сучасної стоматології». За результатами незалежного оцінювання переможцем стала доповідь авторського колективу  Мамедляев Р. (5 курс, 22 гр.), Думенко М. (4 курс, 16 гр.), Садовський Д.М. (ст. лаборант кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку) «Тактика щодо збереження перших постійних молярів у дітей із запальними захворюваннями щелепно-лицевої ділянки» (наукові керівники – д.мед.н., проф. Біденко Н.В., кафедра дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань, д.мед.н., проф. Яковенко Л.М., завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку). Дипломи ІІ ступеня були присуджені Федоровій А.В. (5 курс, наукові керівники асистенти О.І.Прохно і О.А.Федорова), Вєдєнєєву В.Д. (4 курс, науковий керівник доц.. Г.В.Сороченко); дипломи ІІІ ступеня отримали студенти Меркулова П.О. (4 курс, науковий керівник проф.. О.В.Савичук), Ващенко В.В. (4 курс, науковий керівник доц.. Т.М.Костюк). Всім учасникам вручили сертифікати за участь у конференції

«Ніщо не коштує так дорого, як дешево виконана ендодонтія» С. Б’юкенен.

19 травня 2017 року в рамках проведення «Днів стоматологічного факультету» на кафедрі терапевтичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця був проведений майстер-клас «Основи успішної ендодонтії» для студентів 3, 4 і 5 курсів. Майстер-клас провели доцент кафедри Коленко Ю. Г. і опініон-тренер DentsplySirona лікар-стоматолог Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О. Богомольця за підтримки компанії «DentsplySirona». Захід дозволяє студентам оволодіти найсучаснішими технологіями ендодонтичного лікування.

Завдання ендодонтії не змінюється з тих пір, як лікування кореневих каналів було проведено вперше. У період з 1985 по 1995 клінічна ендодонтія зазнала більше змін, ніж за попередні 100 років. У це десятиліття наша клінічна практика назавжди перестала бути колишньою завдяки появі та розвитку чотирьох дуже важливих технологій: стоматологічного операційного мікроскопа (СОМ), ультразвукових інструментів, нікель-титанових файлів і мінерал триоксид агрегату (MTA).

 

Святковий концерт

20 квітня 2017 року в фізико-хімічному корпусі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся святковий концерт присвячений Дням стоматологічного факультету .

Проведення заходу – ініціатива і студентської ради, і деканату стоматологічного факультету. Перед концертною програмою гості заходу побували на майданчику стоматологічної творчості, який діяв на другому поверсі фізико-хімічного корпусу протягом дня. Кафедра хірургічної стоматології і щелепно-лицевої хірургії дитячого віку провела майстер-клас з накладання хірургічних швів на курячих ніжках – студенти в реальних умовах спробувати руками відпрацювати дуже важливі навички для хірурга. Інша група студентів вчилася одягати коффердам – це спеціальне еластичне полотно, яке використовують стоматологи для ізоляції порожнини рота від робочої області (зубів, з якими працює лікар). В гості завітали представники Інституту післядипломної освіти НМУ із своєю інформацією, а також колеги з Медичного коледжу НМУ, який готує зубних техніків. Кафедра фізичної реабілітації та спортивної медицини розповідала як можна попередити професійні захворювання стоматологів .