Дні стоматологічного факультету

 

100-РІЧЧЯ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

9 жовтня 2020 року в конференц-залі фізико-хімічного корпусу Національного медичного університету імені О.О.Богомольця відбулися урочисті збори з нагоди 100-річчя стоматологічного факультету.

Відкрив їх ректор НМУ, професор Ю.Л.Кучин. Після виконання Гімну України він представив склад президії зборів, до якого увійшли перший заступник міністра охорони здоров’я України І.Д.Садов’як, голова ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я України С.А.Кубанський, президент Асоціації стоматологів України, професор І.П.Мазур, перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор О.М.Науменко, проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор О.А.Канюра, проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Р.Л Скрипник, проректор з наукової роботи та інновацій, професор С.В.Земсков, проректор з економічних питань, доцент  В.С.Титикало, Голова профкому співробітників Університету, професор Л.М.Яременко, декан стоматологічного факультету, професор Н.В.Біденко.

З теплим привітанням на адресу факультету-ювіляра виступила перший заступник міністра охорони здоров’я України І.Д.Садов’як, яка від імені Міністра М.В.Степанова і всього апарату відомства відзначила роль і значення Університету і стоматологічного факультету як одного з його флагманів – зокрема у розвитку медичної науки і освіти в Україні. Ірина Дмитрівна вручила також працівникам факультету 13 Почесних грамот і 6 Подяк МОЗ України.

Привітав стоматологів голова ради Київської профспілки працівників охорони здоров’я України С.А.Кубанський, відзначивши після цього тих працівників факультету, які наукову і педагогічну діяльність поєднують з громадською активністю.

Слово взяла президент Асоціації стоматологів України, професор І.П.Мазур, яка, крім усього, відзначила внесок працівників факультету у створення Асоціації стоматологів України і входження її до відповідної міжнародної структури. Потім Ірина Петрівна вручила «Орден Святої Аполонії» за вагомий вклад до розвитку стоматології як науки професорам О.А.Канюрі, В.П.Неспрядьку, Н.В.Біденко і А.В.Борисенку. Бібліотека НМУ отримала в подарунок кілька примірників книги «Українська наукова стоматологічна школа. Історичні нариси», виданої Асоціацією.

Ректор НМУ, професор Ю.Л.Кучин у своєму вітальному слові відзначив роль стоматологічного факультету в НМУ як одну з провідних, зупинившись на основних віхах непростого шляху, який він подолав за 100 років. Після цього Юрій Леонідович вручив працівникам факультету 13 Почесних грамот і 15 Подяк Вченої ради НМУ. Їм було адресовано музичне вітання.

Із програмною доповіддю «Шлях довжиною у 100 років» виступила декан стоматологічного факультету, професор Н.В.Біденко. Наталія Василівна стисло, але ґрунтовно зупинилася на основних моментах історії факультету, його кафедр, три з яких було засновано навіть на рік раніше, ніж Одонтологічний інститут. Так, були періоди, коли стоматологічна освіта в Києві розвивалася в межах окремої структури – стоматологічного інституту. Лише у 1955 році долю стоматологічного факультету як складової частини НМУ імені О.О.Богомольця було вирішено остаточно. Відтоді історія факультету – це історія Університету. Наталія Василівна висловила особливу вдячність керівництву НМУ, яке приділяє значну увагу своєму підрозділові-ветерану, всіляко сприяє модернізації і вдосконаленню матеріальної бази, організації навчального процесу.

Після перерви силами артистів клубу «Медик» відбулося вокально-музичне привітання учасників зборів.

Виступи завідувачів кафедр факультету, професорів А.В.Борисенка, В.О.Маланчука, В.П.Непрядька, О.В.Савичука, Л.М.Яковенко, П.С.Фліса (Петра Семеновича, до речі, колеги і всі присутні привітали з Днем народження), професора Л.О.Хоменко, директора стоматологічного медичного центру НМУ, професора А.В.Копчака чергувалися з онлайн-привітаннями колег з медичних навчальних і наукових закладів України – Одеси, Івано-Франківська, Вінниці, Харкова, Дніпра, Тернополя, Сум. Ювілярів привітали також колеги з Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика та Київського медичного університету.

 

 

 

 

Планета на ім’я Стоматологія

 

Запрошення на День стоматологічного факультету

Концерт з нагоди Днів стоматологічного факультету

19 квітня 2017 року в лекційній аудиторії стоматологічного корпусу НМУ імені О.О. Богомольця в рамках святкування Днів стоматологічного факультету відбулася святкова зустріч «Планета на ім’я Стоматологія»

Захід проходив за участю ректора Університету, член-кореспондента НАМН України, професора Катерини Амосової, проректорів, деканів факультетів, завідувачів кафедр, а також співробітників Стоматологічного медичного центру, студентів та гостей-випускників.

Від стоматологічної спільноти присутніх зі святом привітала колишня випускниця стоматологічного факультету, президент Асоціації стоматологів України, професор Ірина Мазур. «Щодня університет вливає в стоматологічну спільноту досвідчених, кваліфікованих лікарів-стоматологів. За це сьогодні ми дякуємо тим вчителям, які дарують нам можливість працювати і вітаємо тих студентів, які прагнуть до вдосконалення у своїй професії».

Під час зустрічі декан стоматологічного факультету, професор Наталія Біденко та директор Стоматологічного медичного центру, професор Андрій Копчак нагородили почесними грамотами за сумлінну працю співробітників стоматологічного факультету та лікарів Стоматологічного медичного центру. Стоматологічний факультет пишається своїми найкращими представниками, адже завдяки їхній праці та досягненням слава про НМУ шириться не лише в Україні, а й за кордоном. Привітати присутніх та поділитися своїми спогадами зі студентських років і розповідями про становлення в стоматологічній кар’єрі завітали: завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії, член-кореспондент НАМН України, професор Владислав Маланчук; завідувач кафедри ортопедичної стоматології, професор Валерій Неспрядько; завідувач кафедри ортодонтiї та пропедевтики ортопедичної стоматології, професор Петро Фліс; завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку, професор Людмила Яковенко; завідувач кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань, професор Олександр Савичук; завідувач кафедри стоматології інституту післядипломної освіти, професор Марина Антоненко.

 

Мастер-класи квест конференція

18 квітня на кафедрі терапевтичної стоматології Національного медичного університету імені О.О.Богомольця (зав. кафедри професор А.В. Борисенко) відбувся майстер-клас «Сучасна діагностика захворювань пародонта», проведений доцентами кафедри О.О.Шекерою і Н.І.Григ за підтримки Української академії періодонтології та Школи практичної пародонтології. Студенти отримали нагоду опанувати сучасними принципами визначення та реєстрації стану тканин пародонту, попрацювати на спеціальних пародонтологічних моделях та закріпити теоретичні навички, отримані на кафедрі терапевтичної стоматології з цього надзвичайно складного розділу стоматології

18 квітня стартував квест для студентів стоматологічного факультету «Невідома стоматка». Квест підготували студенти 4 курсу, яких певною мірою надихнув QUEST NMU «Забута історія», організований у жовтні 2016 року Інститутом післядипломної освіти НМУ імені О.О.Богомольця (нагадаємо, що команда студентів стоматологічного факультету посіла тоді перше місце). Учасники квесту отримують низку завдань, виконання яких вимагає не лише певних знань, ерудиції та винахідливості, але і досконалого орієнтування у лабіринтах Стоматологічного корпусу НМУ та хорошої підготовки з майбутнього фаху. Незабаром – підведення підсумків.

18 квітня на базі кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань НМУ імені О.О. Богомольця (завідувач кафедри – проф. Савичук О.В.) відбулася наукова студентська конференція в рамках «Студентської наукової сесії – квітень 2017» на тему «Актуальні питання сучасної стоматології». За результатами незалежного оцінювання переможцем стала доповідь авторського колективу  Мамедляев Р. (5 курс, 22 гр.), Думенко М. (4 курс, 16 гр.), Садовський Д.М. (ст. лаборант кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку) «Тактика щодо збереження перших постійних молярів у дітей із запальними захворюваннями щелепно-лицевої ділянки» (наукові керівники – д.мед.н., проф. Біденко Н.В., кафедра дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань, д.мед.н., проф. Яковенко Л.М., завідувач кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку). Дипломи ІІ ступеня були присуджені Федоровій А.В. (5 курс, наукові керівники асистенти О.І.Прохно і О.А.Федорова), Вєдєнєєву В.Д. (4 курс, науковий керівник доц.. Г.В.Сороченко); дипломи ІІІ ступеня отримали студенти Меркулова П.О. (4 курс, науковий керівник проф.. О.В.Савичук), Ващенко В.В. (4 курс, науковий керівник доц.. Т.М.Костюк). Всім учасникам вручили сертифікати за участь у конференції

«Ніщо не коштує так дорого, як дешево виконана ендодонтія» С. Б’юкенен.

19 травня 2017 року в рамках проведення «Днів стоматологічного факультету» на кафедрі терапевтичної стоматології НМУ імені О.О. Богомольця був проведений майстер-клас «Основи успішної ендодонтії» для студентів 3, 4 і 5 курсів. Майстер-клас провели доцент кафедри Коленко Ю. Г. і опініон-тренер DentsplySirona лікар-стоматолог Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О. Богомольця за підтримки компанії «DentsplySirona». Захід дозволяє студентам оволодіти найсучаснішими технологіями ендодонтичного лікування.

Завдання ендодонтії не змінюється з тих пір, як лікування кореневих каналів було проведено вперше. У період з 1985 по 1995 клінічна ендодонтія зазнала більше змін, ніж за попередні 100 років. У це десятиліття наша клінічна практика назавжди перестала бути колишньою завдяки появі та розвитку чотирьох дуже важливих технологій: стоматологічного операційного мікроскопа (СОМ), ультразвукових інструментів, нікель-титанових файлів і мінерал триоксид агрегату (MTA).

 

Святковий концерт

20 квітня 2017 року в фізико-хімічному корпусі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся святковий концерт присвячений Дням стоматологічного факультету .

Проведення заходу – ініціатива і студентської ради, і деканату стоматологічного факультету. Перед концертною програмою гості заходу побували на майданчику стоматологічної творчості, який діяв на другому поверсі фізико-хімічного корпусу протягом дня. Кафедра хірургічної стоматології і щелепно-лицевої хірургії дитячого віку провела майстер-клас з накладання хірургічних швів на курячих ніжках – студенти в реальних умовах спробувати руками відпрацювати дуже важливі навички для хірурга. Інша група студентів вчилася одягати коффердам – це спеціальне еластичне полотно, яке використовують стоматологи для ізоляції порожнини рота від робочої області (зубів, з якими працює лікар). В гості завітали представники Інституту післядипломної освіти НМУ із своєю інформацією, а також колеги з Медичного коледжу НМУ, який готує зубних техніків. Кафедра фізичної реабілітації та спортивної медицини розповідала як можна попередити професійні захворювання стоматологів .