15.05.2011
Стара фортеця приймає світовий студентський форум гирьовиків
      13-15 травня у м. Кам’янець-Подільському сталася історична подія – неподалік від Старої фортеці відбувся перший чемпіонат світу з гирьового спорту серед студентів, юнаків і дівчат.   За медалі боролися 91 учасник   з  5 країн світу – України, Білорусі, Росії (Татарстан), Ірану і Узбекистану.
      Змагання відбулися за ініціативи Міжнародної федерації гирьового спорту при підтримці Кам’янець-Подільської міської держадміністрації. Організаційний комітет чемпіонату очолив Міський голова Сімашкевич Михайло Євстафійович. Місце для проведення змагань вибране не випадково, адже саме тут, ще  наприкінці ХІХ – початку ХХ сторіччя існувало спортивне товариство, на гербі якого був зображений орел з гирею в пазурах. Юнаки змагалися у поштовху довгим циклом двох 24 кг гир, а дівчата у ривку гирі вагою 16 кг.
     Атлетичний клуб НМУ «Тонус» не залишився осторонь історичної події. У змаганнях взяли участь громадянин Ірану Реза Норузіан, студент 4 курсу стоматологічного факультету та майстер спорту України Микола Ткачук. У напруженій боротьбі обидва учасники продемонстрували високу спортивну майстерність і гідно представили Національний медичний університет імені О.О.Богомольця на міжнародній спортивній арені. Реза Норузіан з результатом 84 підйоми виборов срібну медаль у ваговій категорії до 70 кг, а Микола Ткачук з результатом 99 підйомів став чемпіоном  світу серед студентів у ваговій категорії до 90 кг. Після змагань   організатори представили різноманітну культурну програму, в ході якої учасники і судді змагань ознайомилися з історичними пам’ятками міста, відвідали Стару фортецю, взяли участь у ритуалі посвячення в рицарі міста, тощо.
      Участь у студентському чемпіонаті світу  безперечно сприятиме         подальшого розширенню культурно-спортивних зв’язків Національного медичного університету імені О.О. Богомольця з іншими державами та інтеграції гирьового спорту в різні країни світу, як частини національної культури народів України.