НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ЗБОРИ РАДИ ПРЕДСТАВНИКІВ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ «УКРАЇНСЬКА ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ МЕДИЧНИХ ОБ’ЄДНАНЬ»

19.11.2021

18 листопада 2021 року у конференц-залі фізико-хімічного корпусу відбулося засідання Ради представників Громадської спілки «Українська федерація професійних медичних об’єднань» (далі – УФПМО), на якому було розглянуто низку актуальних питань. Серед них – обговорення результатів діяльності УФПМО за 2021 рік і пропозицій щодо створення Комітетів, постійно і тимчасово діючих Комісій і робочих груп УФПМО із забезпечення реалізації напрямів активності федерації; розгляд пропозицій до вступу нових членів УФПМО з таємним голосуванням, здійсненим за сучасною технологією; обрання заступників та секретаря Ради представників; формування керівних органів УФПМО; обговорення проєкту Закону України «Про самоврядування медичних професій в Україні»; презентація основних принципів УФПМО щодо Безперервного професійного розвитку.

Збори відкрив Голова Ради представників УФПМО, ректор НМУ імені О.О.Богомольця, член-кореспондент НАМН України, професор Ю.Л.Кучин. З вітальним словом виступили Президент НАМН України, академік НАМН України, член-кореспондент НАН України, професор В.І. Цимбалюк, ректор НУОЗ України імені П.Л.Шупика, професор Ю.В. Вороненко, директор інституту нейрохірургії Є.Г. Педаченко, президент УФПМО В.В. Камінський, керівник експертної групи з питань реформування системи охорони здоров’я МОЗ України Т.М. Орабіна.

Зважаючи на складну епідемічну ситуацію в Україні і пов’язані з нею карантинні обмеження, засідання, зокрема й голосування, проходило у змішаному режимі – тобто оф-лайн і он-лайн.

Доповідачі з перших трьох питань – Ю.Л.Кучин і В.В. Камінський наголошували на необхідності розширення членства УФПМО, вдосконалення її структури і, як наслідок, активізації і підвищення ефективності її діяльності. Федерація, як і НАМН України, має стати партнером Міністерства охорони здоров’я України у підготовці повноцінних законопроєктів, потрібних державі і пацієнтові. Про це говорила зокрема Т.М. Орабіна, а пізніше – у своєму вітальному слові – Міністр охорони здоров’я України В.К. Ляшко. Віктор Кирилович, зокрема, зазначив, що впровадження лікарського самоврядування – проблема, яка дозріла не лише в Україні. Досвід боротьби з пандемією висвітив цілу низку негативних явищ, яку можна звести до неготовності до таких викликів систем ОЗ навіть економічно розвинутих і благополучних країн. З виступу Міністра стає зрозуміло, що влада в його особі хоче мати авторитетного в галузі медицини партнера і разом з ним рухатись далі у прийнятті важливих законів та інших документів.

У проєкті Закону України «Про самоврядування медичних професій в Україні», свого часу відхиленому і допрацьованому, збереглося багато цінного і потрібного для подальшого прогресу. Зокрема у ньому приділяється достатня увага таким актуальним проблемам, як медицина громадського здоров’я, реабілітація тощо. Про це йшлося у доповідях віце-президентів УФМПО М.Г. Проданчука і І.В. Сисоєнко. А доповіді професора кафедри педіатрії ІПО НМУ Ю.В. Марушка і професора НУОЗ О.К.Толстанова щодо безперервного професійного розвитку прокоментував Міністр В.К.Ляшко.

Структуру Комітетів і Комісій, про які йшлося на початку, а також особовий склад Медичної і Вченої рад УФМПО, її Палати фахівців, заступників голови і секретаря РП УФМПО (доцент І.В. Саханда) в результаті таємного голосування було прийнято переважною більшістю голосів.

 

Прес-центр