НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

“ЗБЕРЕЖИ СЕРЦЕ ЗДОРОВИМ” – ВОЛОНТЕРСЬКА АКЦІЯ СТУДЕНТІВ

30.09.2016

29 вересня 2016 року в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця відбулася волонтерська акція присвячена Міжнародному Дню Серця під гаслом «Збережи серце здоровим».

Захід організовано Студентським науковим центром медичного факультету № 2 та Студентською радою медичного факультету №2 за сприяння та підтримки ректора університету, професора Катерини Амосової.

На сьогодні хвороби серцево-судинної системи займають провідне місце в структурі смертності і інвалідизації серед працездатного населення України. За даними ВООЗ, у світі, хвороби системи кровообігу щороку забирають до 17.5 мільйонів людських життів і, на жаль, число таких смертей збільшується. До 2030 року, за прогнозами ВООЗ, захворюваність на інфаркт міокарда та інсульт зросте у 1,5 рази.

Тож студенти-медики хочуть підвищити обізнаність населення про хвороби серцево-судинної системи, здоровий спосіб життя, методи попередження хвороб і профілактичні заходи. Студенти привертали увагу людей до свого здоров’я, формували розуміння ідеї, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно впливати.

Одним із видів профілактики розвитку серцево-судинних хвороб є систематичне вимірювання артеріального тиску, тож студенти організували пункт безкоштовного вимірювання артеріального тиску (АТ) у санітарно-гігієнічному корпусі. Також студенти розраховували індекс маси тіла та ознайомили людей із таблицями серцево-судинного ризику.

Студентським науковим центром були розроблені спеціальні листівки, де зазначалась норма рівня артеріального тиску, маси тіла людини та необхідні кроки для попередження розвитку серцево-судинних захворювань. Листівки студенти-волонтери роздавали людям біля станції метро КПІ та по вул. Політехнічній.
На жаль, за даними проведених вимірювань, близько 80% людей мали підвищений рівень АТ і 30% надмірну вагу, що підтверджує необхідність проведення подібних заходів.

Студентський науковий центр медичного факультету №2