Випускники 2024 року спеціальності 222 «Медицина» успішно завершили складання ОСК(П)І

12.06.2024

У Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця завершилася підсумкова атестація здобувачів вищої медичної освіти за спеціальністю 222 «Медицина». 847 студентів медичних факультетів №1 і №2, факультету підготовки лікарів для Збройних Сил України та 432 студенти факультету підготовки іноземних громадян успішно склали компонент другого етапу Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) — стандартизований клінічний іспит ОСК(П)І на перевірку фахових компетентностей.

Упродовж 6 років навчання майбутні лікарі набували фахових компетентностей, які демонстрували під час іспиту. На 13 станціях, облаштованих у Навчально-науковому центрі медичних симуляцій та оснащених симуляторами для відпрацювання практичних фахових компетентностей, студенти демонстрували ґрунтовні знання і вміння використовувати їх у клінічній практиці. Напередодні іспиту сумлінно відпрацьовували всі деталі та алгоритми проходження ОСК(П)І, що позитивно позначилося на результатах.

Серед цьогорічних особливостей – удвічі збільшена кількість сценаріїв на станціях із внутрішньої медицини, на станції з гігієнічних дисциплін та організації охорони здоровʼя було додано новий варіант – внесення пацієнта в електронну базу даних, оновлене завдання «Методика вимірювання висоти стояння дна матки та оцінки росту плода» на станції з акушерства. Найскладнішими станціями для студентів виявився блок із інфекційних хвороб, та попри його складність, всі студенти успішно впоралися із завданнями.

Частина іноземних студентів, які через безпекову ситуацію в Україні перебувають за кордоном і не змогли прибути на іспит через поважні причини, отримали змогу скласти його дистанційно. У цьому їм допомагали «аватари» – студенти, лікарі та старші лаборанти випускаючих кафедр. Кожен із них виходив на зв’язок з іноземним студентом і за допомогою смартфону забезпечував контакт із екзаменаторами на всіх 13-ти станціях.

Зазначимо, що результати іспиту студентам повідомляли одразу. Середній бал вітчизняних студентів становив 4,5. Останній важливий іспит складено, залишається лише побажати подальших успіхів випускникам і вдалого вступу до інтернатури на обрані спеціальності.

 Пресцентр НМУ