НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВИКЛАДАЧІ УНІВЕРСИТЕТУ – НАЦІОНАЛЬНІ ТРЕНЕРИ ТРЕНІНГІВ «КЛІНІЧНЕ ВЕДЕННЯ ПАЦІЄНТІВ ІЗ COVID-19»

11.01.2022

ВООЗ в Україні на запит Міністерства охорони здоров’я України  розпочала серію тренінгів «Клінічне ведення пацієнтів із COVID-19» для лікарів первинної ланки, покликаних надати сучасні, засновані на доказах та стандартах ВООЗ знання для ефективного лікування пацієнтів із COVID-19 (програма тренінгу).

З вітальним словом до присутніх звернулися Томас Рубал, радник з питань охорони здоров’я ВООЗ та Тетяна Орабіна, в.о. генерального директора Директорату медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України. Заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко зупинився на питаннях навчання лікарів як важливому компоненті для подолання наслідків пандемії COVID-19 в Україні.

Ці тренінги включають у себе різні аспекти клінічного ведення пацієнтів з COVID-19: скринінг і сортування, алгоритми госпіталізації, інфекційний контроль, лікування випадків легкого та середнього ступеня тяжкості в домашніх умовах, основи домашньої кисневої терапії, лікування пацієнтів із супутніми захворюваннями, питання коінфекції та правильного використання антибіотиків, лікування особливих категорій (діти, вагітні, пацієнти похилого віку), реабілітація після коронавірусної хвороби, лікування пацієнтів із пост-COVID-синдромом, а також питання інфодемії, профілактики стресу та вигорання у медичних працівників, ефективної комунікації та інші.

Співробітники НМУ, Професор Оксана Виговська та доцент Геннадій Кіржнер, виступили національними тренерами на першому тренінгу, проведеному напередодні Нового року для 30 регіональних координаторів, щоб надати їм відповідні знання та інструменти для запровадження щойно оновлених стандартів ВООЗ із клінічного ведення пацієнтів із COVID-19 у медичну практику на первинному рівні медичної допомоги.

У своїх доповідях дитячий лікар-інфекціоніст, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб, декан медичного факультету № 3 Оксана Виговська акцентувала увагу на клінічному веденні пацієнтів з COVID-19 в амбулаторній практиці, а саме: лікуванні особливих категорій – дітей, вагітних, пацієнтів похилого віку – та  особливостях лікування пацієнтів із супутніми захворюваннями,  коінфекцією та раціональному використанні антибіотиків.  Доцент кафедри загальної практики сімейної медицини, лікар-кардіолог Геннадій Кіржнер детально зупинився на питаннях телемедицини та дистанційної допомоги, організації дистанційного контролю пацієнтів з  COVID-19 в амбулаторній практиці та питаннях реабілітації після коронавірусної хвороби, лікуванні пацієнтів з пост-COVID синдромом.

Захід координували Марина Горобейко, консультант ВООЗ, та Юрій Жигарев, консультант ВООЗ з клінічного менеджменту.

Учасники тренінгу, регіональні координатори активно взяли участь в обговоренні, поставили велику кількість запитань спікерам, на які отримали вичерпні й розгорнуті відповіді.

Протягом січня-березня 2022 року каскадні онлайн- та офлайн-тренінги проводитимуться для працівників первинної медичної допомоги по всій Україні. Сімейні лікарі, які успішно пройдуть оцінювання рівня здобутих знань, отримають сертифікат і бали безперервного професійного розвитку.

 

Прес-центр за матеріалами деканату медичного факультету №3