ВОСЬМИЙ ВИПУСК ЛІКАРІВ НА КУРСАХ ТЕМАТИЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ «КЛІНІЧНА МАМОЛОГІЯ»

11.06.2018

У перший день літа відбувся черговий випуск лікарів, які навчалися на кафедрі онкології на двотижневих курсах тематичного удосконалення з клінічної мамології. Серед курсантів – представники медичних громад Харкова, Запоріжжя, Винниці, а також співробітники Київського міського клінічного онкологічного центру. У вітальному слові завідувач кафедри онкології НМУ імені О.О. Богомольця, кандидат медичних наук Роман Верещако наголосив на важливості комплексного інтегративного підходу в сучасній онкології. У вступній лекції керівник курсів доцент кафедри онкології Олексій Зотов здійснив екскурс в історію вивчення онкопатології молочних залоз від часів стародавнього Єгипту до сучасного світу. У продовження традиції започаткування інших форм навчання кожного нового набору курсантів, цього разу були впроваджені лекції у форматі «visiting professor» – позаштатного фахівця, якого запрошують для викладання на курсах. Запрошеним лектором став науковий співробітник Інституту ядерної медицини та променевої діагностики НАМН України, кандидат медичних наук Євген Божок – провідний спеціаліст з променевої діагностики, лікар-діагност з великим досвідом. У своїй лекції Євген Миколайович зробив аналітичний огляд сучасних методів медичної візуалізації молочної залози – від традиційної безконтрастної мамографії до найсучасніших, таких як томосинтез мамографія з контрастним підсиленням, автоматичне ЗD ультразвукове дослідження. Окрему увагу приділили умовам і методиці впровадження мамографічного скринінгу – єдиного методу своєчасної діагностики раку молочної залози.

На практичних заняттях у «Спеціалізованому мамологічному центрі» курсанти ознайомилися з покроковою методологією проведення мамографії – від першої зустрічі з пацієнткою, виконання правильної укладки, вибору параметрів зйомки до аналізу зображень і формування висновку. Два заняття були присвячені напрацюванню навичок проведення біопсії непальпабельних утворень з ультразвуковою навігацією голки на біоеквівалентних об’єктах. Курсанти засвоювали навички як тонкоголкової аспіраційної, так і трепан-біопсії.

Напередодні курсанти та співробітники кафедри онкології взяли участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «Персоналізовані методи діагностики та лікування онкологічних захворювань. Update 2018», яка була організована патоморфологічною лабораторією «CSD Health Care» у співробітництві з тераностичною компанією «OncoDNA» (Інститут патології і Генетики Королівства Бельгії). Важливим було спілкування з провідними фахівцями – учасниками конференції, з завідувачем кафедри онкології Дніпропетровської медичної академії професором Ігорем Бондаренком. На базі Київського міського клінічного онкологічного центру курсанти працювали в операційній, де опановували принципи онкопластичних втручань, а також знайомились з методикою інтраопераційного патогістологічного дослідження. У рамках тренінгу з аналізу мамограм і оцінці їх за міжнародними оціночними шкалами BIRADS і ACR курсантами за участю куратора циклу було проаналізовано більше 50 діагностичних зображень з різноманітною патологією молочних залоз. Цікавим і змістовним був навчальний день, проведений в онкологічній клініці Спіженка. Курсанти ознайомилися з найновішими методами променевої терапії злоякісних новоутворень – лінійним прискорювачем елементарних часток з модуляцією за інтенсивністю та кібер-ножем, а також іншими прогресивними методами медикаментозного та хірургічного лікування, що їх проводять в клініці. Чергові курси тематичного удосконалення «Клінічна мамологія» заплановані вже на наступний навчальний рік.

Кафедра онкології