НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІТАЄМО З ЮВІЛЕЄМ ДОЦЕНТА КАФЕДРИ ГІГІЄНИ І ЕКОЛОГІЇ №2 ГАЛИНУ ОЛЕКСАНДРІВНУ ГОНЧАРУК!

03.05.2021

Сьогодні, 3 травня 2021 року, колектив Університету вітає з 90-річчям від дня народження кандидата медичних наук, лікаря вищої категорії, доцента Галину Олександрівну Гончарук, яка віддала науково-педагогічній роботі на кафедрі гігієни праці і професійних захворювань, нині гігієни і екології №2 НМУ імені О.О.Богомольця, понад 60 років свого життя.

Галина Олександрівна є вихованкою нашого Університету, який вона закінчила 1954 року. Потім були роки навчання в аспірантурі відділу фізіології праці Київського науково-дослідного інституту гігієни праці та профзахворювань, робота асистентом кафедри нормальної фізіології Тернопільського медичного інституту, захист кандидатської дисертації під керівництвом професора М.В.Лейникана тему “До питання впливу температури повітря на м’язову працездатність людини», робота асистентом, а згодом доцентом кафедри гігієни праці і професійних захворювань Київського медичного інституту, нині гігієни і екології №2 НМУ імені О.О. Богомольця.

Галина Олександрівна є автором понад 100 наукових праць, 3-х підручників з гігієни для студентів медичних закладів вищої освіти. Вона завжди любила працювати зі студентами та лікарями-інтернами, приділяла багато уваги їхньому вихованню на найкращих традиціях гігієнічної науки і практики. Досі колишні випускники підтримують з нею тісні зв’язки. Г.О.Гончарук завжди щиро служила своїй професії була і залишається патріотом кафедри гігієни праці і професійних захворювань і, звичайно, рідної Alma mater, яка цього року відзначатиме  свій 180-річний ювілей.

Проте життя людини складається не лише з улюбленої професії і роботи, а й друзів, книг, мандрівок, чудових спектаклів і багато ще чого корисного і цікавого. В житті Г.О.Гончарук було велике кохання й багато років щасливого подружнього життя із всесвітньо відомим вченим-гігієністом, академіком, ректором НМУ імені О.О. Богомольця, її однокурсником і одногрупником Є.Г Гончаруком.

Євген Гнатович в інтерв’ю Володимиру Медведю, вміщеному у книзі «Академік Євген Гнатович Гончарук. Людина, Вчений, Педагог», 2010 року видання, так сказав про Галину Олександрівну: “Мені дуже поталанило в житті, що моєю супутницею на всіх життєвих сходинках була, є і залишатиметься моя дружина Галина Олександрівна Гончарук…В усіх своїх наукових досягненнях я наполовину зобов’язаний допомозі дружини. Заради мене вона, не вагаючись, відмовилася від власної наукової кар’єри, захисту, практично завершеної докторської дисертації, повністю віддала себе створенню умов моєї наукової праці. Дякую долі за дароване мені щастя завжди бути поруч з нею”.

Галина Олександрівна Гончарук за 60 років праці в НМУ зробила вагомий внесок у розвиток як гігієнічної науки, так і у справу підготовки лікарів-профілактиків для санітарно-епідеміологічної служби нашої держави. До цього часу вона підтримує тісні творчі зв’язки з кафедрою, бере участь у написанні наукових статей, цікавиться життям університету. Г.О. Гончарук доклала чимало зусиль, щоб вийшли друком книги-спогади друзів, соратників і учнів про академіка Є.Г.Гончарука, вона завжди бере участь у  щорічних читаннях, присвячених його пам’яті.

Колектив НМУ імені О.О. Богомольця щиро вітає Вас, шановна Галино Олександрівно, із ювілеєм! Бажаємо Вам доброго здоров’я, оптимізму, гарного настрою щодня. Нехай кожен ранок зустрічає Вас яскравими сонячними променями, посмішками рідних і близьких людей, позитивними  емоціями. Многая літа!

 

Колектив НМУ імені О.О. Богомольця