Війна забрала життя професора нашого Університету Павла Іванчова
У ніч на 26 лютого внаслідок атаки ворожого безпілотника трагічно загинув завідувач кафедри хірургії №3 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, доктор медичних наук, професор, високопрофесійний лікар, успішний науковець, ментор і педагог Павло Васильович Іванчов. На момент влучання наш колега перебував вдома разом зі своєю дружиною. Дружина професора Тетяна Кулик працювала журналісткою «Укрінформу» та вела проєкт «Нація непереможних».
Практична і наукова діяльність Павла Іванчова пов’язана з кафедрою хірургії №3 нашого Університету, на базі якої він проходив навчання в інтернатурі, клінічній ординатурі, очній аспірантурі за спеціальністю «Хірургія». З 2010-го обіймав посаду доцента, далі професора, а з квітня 2021 року – завідувача кафедри, відповідав за лікувальну роботу та зв’язок кафедри з практичною системою охорони здоров’я.
Професор Іванчов був висококваліфікованим, різностороннім, надзвичайно активним у професійному плані хірургом, володів сучасними методами діагностики та виконував увесь спектр хірургічних операцій на органах черевної порожнини, включаючи малоінвазивні лапароскопічні та надскладні онкологічні операції.
Павло Іванчов був керівником двох клінічних баз та відповідальним за лікувальну роботу відділення хірургії №3 Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги та хірургічного відділення Київської міської клінічної лікарні №12. Він організовував процес не тільки навчальний, але й лікувальний, брав на себе найважчих хворих із онкологічними захворюваннями. І не просто оперував, а організовував весь лікувальний процес — від надходження до виписки зі стаціонару. На жаль, багато пацієнтів тепер будуть змушені довше шукати лікаря, який зможе їм допомогти так якісно, як це завжди робив Павло Васильович і як він навчав своїх учнів.
Він був тим, хто уособлював наш Університет, хто створював його таким, яким він є зараз. При всій своїй зайнятості хірурга-практика, Павло Васильович організовував роботу кафедри, сам викладав студентам, набував нових знань за кордоном, зокрема у США. Він був сучасним хірургом, який не просто навчався сам, він передавав свої знання студентам і колегам, лікував пацієнтів. Був людиною, яку можна було ставити у приклад студентам, що прагнуть стати кваліфікованими лікарями і відповідальними громадянами. Павло Васильович ні на один день не виїжджав із Києва в непрості часи лютого-березня 2022 року, проїжджав через усі блокпости, щоб оглянути пацієнтів.
Наш колега активно працював у науковій сфері та є співавтором близько 200 наукових праць, надрукованих у вітчизняних і зарубіжних виданнях, 21 патенту України на винахід, 2 свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір, по 1 підручнику, науковому посібнику, монографії. Професор велику увагу приділяв удосконаленню свого наукового та професійного рівня. Під його керівництвом активно проводилися дисертаційні дослідження з актуальних питань ургентної хірургії та онкохірургії.
Професор був дійсним членом (академіком) Української академії наук, членом Вченої ради НМУ імені О.О. Богомольця, головою відділення медико-біологічних наук Української академії наук, членом Спеціалізованої Вченої Ради Д26.003.09 з присудження наукового ступеня доктора наук і членом Вченої ради медичного факультету №3.
Павло Васильович був різносторонньою людиною, будував плани на майбутнє. Кілька років тому він закінчив економічний факультет Національної академії управління та отримав другу вищу освіту, захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Економіка та управління національним господарством» і здобув науковий ступінь доктора економічних наук.
За вагомий внесок у розвиток системи охорони здоров’я Президентом України Павлу Іванчову присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України». За вагомі досягнення у професійній діяльності та сумлінну працю професор відзначений Подякою МОЗ України, за розроблення і впровадження інноваційних технологій в хірургії удостоєний звання Лауреата Премії Кабінету Міністрів України.
Павло Іванчов нагороджений почесною відзнакою-орденом «Медична слава», медаллю «Знання, душу, серце – людям», «Срібною медаллю Платона», медаллю Europa Virtutibus Unita (Європа – Союз цінностей), відзнакою Святого Великомученика і Цілителя Пантелеймона, медаллю Святого Архістратига Михаїла. За колективну роботу «Організація екстреної медичної допомоги та лікування гострої крововтрати в умовах бойових дій та клінічній практиці» йому присуджено Національну премію України імені Бориса Патона.
Невимовний жаль переповнює серця кожного, хто знав професора Павла Васильовича Іванчова. Це велика втрата для нашого Університету! Адміністрація та професорсько-викладацький колектив Національного медичного університету імені О.О. Богомольця висловлюють щирі співчуття рідним і близьким.
Світла пам’ять!
Про чин поховання Павла Іванчова та його дружини Тетяни Кулик повідомимо згодом за погодженням родини.