Відомий американський хірург поділився досвідом воєнно-польової хірургії з українськими колегами

28.02.2023

Виповнюється рік відтоді, як в Україні активно діє Група глобальної хірургічної та медичної підтримки GSMSG із США. Протягом року близько ста американських ветеранів з військовим та медичним досвідом, навчають українських колег навичкам тактичної бойової медицини, надання хірургічної допомоги пораненим. Виконано також сотні складних оперативних втручань за участю провідних американських хірургів. Один із них, полковник у відставці, військово-польовий хірург Роберт Лім побував у КНП «Київська міська лікарня №3», де зустрівся із співробітниками кафедри загальної хірургії №2, лікарями клініки та студентами.

У заході взяли участь ректор НМУ імені О.О. Богомольця, професор Юрій Кучин, президент організації GSMSG, доктор Аарон Епштейн, деканка факультету підготовки лікарів для ЗСУ, професорка Наталія Козак, завідувач кафедри загальної хірургії №2, професор Олександр Іоффе.

Під час зустрічі Роберта Ліма з лікарями ректор Юрій Кучин обговорив із американським хірургом та професором Олександром Іоффе питання подальшої співпраці. Адже для Університету надважливим напрямком роботи є розширення співпраці з міжнародними партнерами.

Відтак, відомий американський хірург Роберт Лім виступив із двома лекціями. Із студентами він поділився знаннями основ воєнно-польової хірургії, а з лікарями обговорив тему хірургії на полі бою. Обидві зустрічі викликали справжній фаховий інтерес, адже лекції супроводжувалася яскравими ілюстраціями із власної клінічної практики. По завершенню лекцій тривали жваве обговорення та дискусія. В українських хірургів за дев’ять років російської агресії накопичено чималий свій досвід надання медичної допомоги пораненим, тому у спілкуванні акцент здійснювали на сучасні аспекти та особливості військової хірургії.

 

Пресцентр НМУ