НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

ВІДБУВСЯ IV УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИЙ ОТОРИНОЛАРИНГОЛОГІЧНИЙ КОНГРЕС «ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОТОРИНОЛАРИНГОЛОГІЇ»

16.06.2022

Днями відбувся IV українсько-польський Конгрес «Інноваційні технології в оториноларингології». Через військові дії в Україні Конгрес пройшов у вигляді вебінару в реальному часі. Для участі в оториноларингологічному онлайн-форумі зареєструвалися 1897 лікарів з різних європейських країн.

У Конгресі взяв участь ректор НМУ, професор Юрій Кучин. У своєму зверненні до колег він підкреслив значимість міжнародної наукової співпраці із дружньою Польщею, особливо у складний для України час. Ректор НМУ висловив сподівання, що наукова та практична співпраця українських і польських колег триватиме в контексті нових спільних проєктів.

Віцепрезидент Конгресу, завідувач кафедри та клініки оториноларингології Варшавського медичного університету, професор Казимир Нємчик під час виступу наголосив, що польські колеги підтримують Україну в її прагненні до Перемоги у боротьбі за вільну і незалежну державу та докладатимуть зусиль для спільного розвитку медичної науки.

Так, співпраця з польськими колегами розпочалася у 2015 році, коли було підписано угоду між НМУ імені О.О. Богомольця та Варшавським медичним університетом. Саме тоді було закладено основи наукових і людських взаємин, що згодом реалізувались у численних майстер-класах, стажуваннях, спільних проєктах і публікаціях, захисті першої в Україні PhD роботи за участю керівників обох університетів. Співробітництво кафедр оториноларингології Варшавського медичного університету та НМУ імені О.О. Богомольця реалізувалось також у проведенні 4-х Українсько-польських конгресів протягом 2019-2022 років. Варто відзначити, що під час пандемії коронавірусу форуми проходили в онлайн-форматі та зберегли наукову насиченість і практичну спрямованість. І навіть під час воєнного стану науковий форум відбувся .

Під час Конгресу свою доповідь «Особливості надання медичної допомоги при ураженнях ЛОР-органів в період бойових дій» презентував перший проректор НМУ з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти, професор, президент Конгресу Олександр Науменко. Він окреслив основні напрямки роботи колективу університету і кафедри в умовах воєнного часу. Цю тему продовжили у своїх доповідях і співробітники кафедри. Зокрема завідувач кафедри, професор Юлія Дєєва зосередила увагу на лікуванні пацієнтів при мінно-вибухових травмах, які в умовах сучасних бойових дій становлять переважну більшість уражень ЛОР-органів та можуть призводити до втрати слуху та інвалідності як військових, так і цивільного населення.

Доповіді польських колег стосувались різних галузей оториноларинголоігії. Професор Казимир Нємчик познайомив із досягненнями кафедри і клініки оториноларингології  Варшавського університету у галузі отології, ринології, онкології. Великий інтерес учасників Конгресу викликали унікальні хірургічні втручання з видалення новоутворень мосто-мозочкового кута, неврином лицевого нерва, що поєднують у собі надзвичайно високий професіоналізм та виняткову хірургічну майстерність.

Програма форуму традиційно включала секції «Отології», «Захворювань верхніх дихальних шляхів, онкології», дискусійний клуб «Сучасні підходи до лікування ЛОР-захворювань» та два майстер-класи.

У рамках заходу вперше було проведено сателітний симпозіум молодих учених «Спеціальні питання діагностики і лікування захворювань ЛОР-органів, краніофасціальної ділянки та органу зору». Талановита молодь кафедр оториноларингології, офтальмології, щелепно-лицевої хірургії, нейрохірургії представили свої наукові напрацювання. Модераторами секції були проректор з міжнародних зв’язків та європейської інтеграції, професор Рімма Скрипник, завідувач кафедри щелепно-лицевої хірургії, професор Андрій Копчак і доцент кафедри оториноларинголоігї В’ячеслав Дідковський.

Всього під час Конгресу представили 43 доповіді, близько 2000 лікарів стали учасниками трансляції, протягом перших двох днів після завершення заходу понад 6,5 тисяч респондентів переглянули запис форуму на YouTube-каналі.

 

Кафедра оториноларингології