Відбулося спільне засідання гуртків кафедр гігієни та екології №1 і №2

20.03.2023

Всесвітній день переробки відходів припадає на 18 березня кожного року та спрямований на промоцію правильного поводження з відходами в усьому світі. Це день для дій, для того, щоб світ об’єднався, щоб поставити планету на перше місце і щоб змінити мислення урядів, компаній, спільнот та окремих людей у всьому світі, щоб побачити вторинну сировину як ресурс. Всесвітній день переробки відходів був визнаний у 2018 році UNIDO (United Nations Industrial Development Organization), що стало ключовим початковим кроком на шляху до відзначення його офіційним днем у календарі ООН.

У рамках святкування Глобального дня переробки 2018 року було запущено петицію, спрямовану на ООН і світових лідерів, яка закликала зробити питання переробки справді глобальною проблемою та офіційно визнаним днем, щоб допомогти усвідомити та відзначити важливість переробки відходів у збереженні наших цінних первинних ресурсів і забезпеченні майбутнього нашої планети.

Днями, з метою відзначити цей день студентські наукові гуртки кафедр гігієни та екології №1 (завідувач – професор Василь Бардов) і гігієни та екології №2 (завідувач – академік НАМН України Олександр Яворовський) провели спільне засідання. За ініціативи керівників наукових гуртків, доцентів Анни Благої і Романа Брухна, студенти розбирали незвичну, але дуже перспективну тему «Космічне сміття як глобальна та промислово-екологічна проблема. Шляхи її розв’язання», адже Україна, як космічна держава, посідає чільне місце в освоєнні космосу і відповідні проблеми утилізації відходів космічної галузі є також нашими гігієнічними викликами вже сьогодення.

Студентка медичного факультету №2 (група 7201) Іванна Думицька представила результати своїх досліджень щодо моніторингу космічного сміття, та можливості використання отриманих даних у розв’язанні задачі поводження з космічними відходами.

Резюме засідання стало обговорення можливих шляхів вирішення цієї проблеми і участі фахівців сфери медицини і громадського здоров’я у відповідних дослідженнях.

 

За інформацією кафедри гігієни та екології №1