Відбулось перше засідання Вченої ради НМУ у 2022-2023 навчальному році

30.09.2022

На засіданні 29 вересня Вчена рада Національного медичного університету імені О.О. Богомольця присвоїла наукові звання, погодила звіт про підсумки роботи в минулому навчальному році і затвердила плани розвитку.

У засіданні взяли участь ректор НМУ, професор Юрій Кучин, перший проректор, професор Олександр Науменко, проректори, професори Олександр Канюра, Олег Власенко, Рімма Скрипник, Сергій Земсков, декани факультетів, завідувачі кафедр, інші члени Вченої ради та запрошені співробітники.

Попри війну викладачі продовжують активно займатися науково-дослідницькою роботою. Тож першим питанням порядку денного було присвоєння шляхом таємного голосування вченого звання «Професор» професору кафедри оториноларингології Інні Гогунській та «Доцента» – асистенту кафедри внутрішньої медицини №2 Оксані Рокиті, асистенту кафедри внутрішньої медицини №4 Тетяні Моцак, доценту кафедри патофізіології Денису Зябліцеву, асистенту кафедри педіатрії №1 Юлії Прощенко, асистенту кафедри педіатрії №2 Оксані Ємець, асистенту кафедри педіатрії післядипломної освіти Ользі Чабанович, доценту кафедри психіатрії та наркології Вікторії Бабич і доценту кафедри хімії ліків та лікарської токсикології Оксані Головченко.

Також комісія підтримала пропозицію про присудження почесного звання «Заслужений лікар України» професору кафедри пропедевтики внутрішньої медицини №2 Валентині Мойсеєнко та асистенту кафедри ортопедичної стоматології Святославу Прохорову, котрий у 2014 року призваний до лав ЗМУ і зараз перебуває на фронті.

Вчена рада ухвалила кандидатури Дмитра Ассонова і Світлани Калашченко на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених. Незважаючи на юний вік дослідників, вони вже мають значні здобутки у своїй професійній та науковій діяльності.

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олег Власенко звітував перед Вченою радою щодо навчально-методичної роботи Університету за 2021-2022 навчальний рік. Також він доповів про пріоритетні завдання на 2022-2023 навчальний рік. Серед них – розширення Університетського репозиторію, акредитація зі спеціальностей 221 «Стоматологія», 222 «Медицина», 227 «Фізична терапія, ерготерапія», 228 «Педіатрія», модернізація навчального процесу. Кроками модернізації стали затвердження положень про Циклову методичну комісію (презентувала заступник начальника навчально-методичного відділу, доцент Наталія Гребень) та Положення про симуляційне навчання та Центр симуляційого навчання НМУ О.О. Богомольця.

Положення викликало жваву дискусію, оскільки симуляційне навчання під час пандемії Covid-19 та воєнного стану є достатньо актуальним і дає змогу здобувачам вищої освіти опанувати фахові компетенції в більш безпечних умовах. Крім того, професор Власенко доповів про результати рейтингування науково-педагогічних працівників кафедр за результатами 2021-2022 н.р. Зазначено 10 перших з клінічних і теоретичних кафедр, прийнято рішення преміювати зазначених осіб. Лідером серед клінічних кафедр визнано доцента кафедри дерматології та венерології з курсом косметології Павла Чернишова з кількістю 6000 балів. Перше місце серед теоретичних кафедр посіла декан факультету підготовки лікарів для Збройних Сил України, професор кафедри гігієни №3, професор Наталія Козак з кількістю 3791.

Необхідно зазначити, що також Вчена рада позитивно проголосувала про затвердження бюджетних тем науково-дослідних робіт кафедр (доповідав проректор з наукової роботи та інновацій Сергій Земсков). Затвердили новий склад комісії з біоетичної експертизи та етики наукових досліджень під головуванням завідувача кафедра сучасних технологій медичної діагностики та лікування, професора Лариси Натрус. Ухвалили ряд Положень, що стосуються роботи медичного фахового коледжу. Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи Олександр Канюра виступив з доповіддю про затвердження змін до освітньо-професійної програми фахової передвищої освіти «Стоматологія ортопедична» та зміни в складі членів проєктної групи освітньо-професійної програми «Стоматологія ортопедична» згідно з рекомендаціями державної служби якості освіти (ДСЯО).

Про формування разових спеціалізованих вчених рад по захисту дисертаційної роботи доповідала завідувачка відділу аспірантури та докторантури, доцент Катерина Гололобова. Зазначимо, що цього навчального року НМУ імені О.О. Богомольця має рекордну кількість аспірантів.

Принагідно, ректор НМУ спільно з головою профкому Лілією Яременко відзначили Почесною грамотою Вченої ради Олену Вельчинську, Олександра Грабового, Олександра Кобзаря, Клавдію Ліпатнікову та Марину Пархоменко. Також Подяки Вченої ради отримали Ольга Бурка, Наталія Гребінь, Лілія Десятнюк і Віолетта Уліщенко.

 

Пресцентр НМУ