В Університеті відбулася лекція в межах місяця обізнаності про ментальне здоров’я
У Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця триває місяць обізнаності про ментальне здоровʼя, що проходить із закликом віднайти свої сенси, які в часи випробувань працюють, як внутрішні опори. У межах соціальної ініціативи Міністерства охорони здоровʼя України 7 травня в НМУ відбулася лекція «Практична психосоматика: поговоримо про антидепресанти». Захід зібрав широку аудиторію серед студентів закладу вищої медичної освіти, лікарів і фахівців різних спеціальностей.
У часи підвищеної тривожності та стресу ця тема набуває особливого значення не лише для психіатрів, але й для сімейних лікарів, терапевтів і неврологів, які щодня стикаються з пацієнтами, що потребують психологічної підтримки та часто психотропної медикаментозної допомоги.
За результатами дослідження британської компанії Alligator Digital на замовлення третього Саміту перших леді та джентльменів, збереження ментального здоров’я належить до топової п’ятірки викликів сьогодення. Тож просвітницька робота, зокрема серед медичних працівників різних спеціальностей, як допомогти пацієнтам, є надважливою.
Провідна експертка в галузі психіатрії, завідувачка кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії НМУ імені О.О. Богомольця Олена Хаустова поділилася цінними знаннями щодо правильного застосування антидепресантів, коригування дозувань і моніторингу побічних ефектів. Особливу увагу приділили зростанню в Україні продажів препаратів для лікування психічних розладів, що за останній період збільшилися у десятки відсотків. Професорка, що також є експерткою МОЗ України з напряму «Психіатрична допомога», представила комплексний підхід до лікування психосоматичних порушень з урахуванням сучасних наукових досліджень та клінічної практики.
Учасники відзначили високу практичну цінність лекції та актуальність отриманих знань для щоденної роботи з пацієнтами.
За інформацією кафедри медичної психології, психосоматичної медицини та психотерапії НМУ



