В Університеті провели заняття з евакуації поранених за допомогою роботизованих комлексів
Відповідно до договору між Національним медичним університетом імені О.О. Богомольця та Українською військово-медичною академією щодо підготовки студентів за програмою «Офіцерів медичної служби запасу» та з метою поширення передового досвіду медичного забезпечення в Університеті провели показове заняття із застосування наземних роботизованих комплексів (НРК) для евакуації поранених. У процесі демонстрації задіювалися НРК «Ратель Н» та наземні роботизовані ноші.
До тренувального заходу долучилися здобувачі освіти всіх факультетів. Начальник кафедри організації медичного забезпечення збройних сил Академії, доцент Дмитро Ковида та професор цієї ж кафедри Михайло Бадюк розповіли учасникам про принцип роботи та комплектацію наземного роботизованого комплексу, акцентували увагу на тому, що головне призначення НРК є убезпечення бойового медика на полі бою. За допомогою комплексу евакуація пораненого у зоні бойових дій на наступні етапи вивозу можлива дистанційно на 100-300 м за допомогою керування електроношами, платформою Ratel H по радіозв’язку — 1-5 км, а по Starlink — від 10 км і далі. Студенти після показової демонстрації евакуації умовного пораненого із використанням наземного роботизованого комплексу мали нагоду відпрацювати навички управління НРК через супутник Starlink.
Деканка факультету підготовки лікарів для Збройних Сил України НМУ імені О.О. Богомольця, професорка Наталія Козак подякувала працівникам Української військово-медичної академії за співпрацю і відзначила високу активність майбутніх медиків, їхнє прагнення оволодівати новітніми медичними технологіями, зокрема тими, що є особливо актуальними в умовах воєнного стану.
Пресцентр НМУ