В Університеті діють спеціальні умови вступу для пільгових категорій абітурієнтів

09.07.2024

Правилами прийому до Національного медичного університету імені О.О. Богомольця передбачені спеціальні умови участі у вступній кампанії для абітурієнтів, які належать до пільгових категорій. Пільги діють для абітурієнтів, приналежних до Квоти 1 і Квоти 2. Для вступників, які не потрапляють до цих категорій, затверджено спеціальні умови вступу у вигляді переведення на вільні бюджетні місця.

За Квотою 1 спеціальними умовами вступу на навчання до НМУ імені О.О. Богомольця можуть скористатися особи, визнані постраждалими учасниками Революції Гідності, учасники бойових дій, особи, яким відмовлено у реєстрації для участі в НМТ 2024 року, ЄВІ, ЄФВВ, у створенні спеціальних умов. Також особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.

Спеціальними умовами вступу на навчання можуть скористатися абітурієнти, які належать до Квоти 2 – особи, місце проживання яких станом на 24 лютого 2022 року зареєстровано (задекларовано) на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій (на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси). Ті абітурієнти, які перебувають на ній, або які переселилися з неї до або після 1 січня 2024 року.

Так, якщо до абітурієнтів окремих категорій застосовуються спеціальні умови участі у вступній кампанії, вони можуть вступи до НМУ за результатами співбесід. Для здобуття вищої освіти на основі ПЗСО (повної загальної середньої освіти) або НРК5 (молодший бакалавр/фаховий молодший бакалавр) передбачені спеціальні умови участі у конкурсному відборі на навчання за результатами співбесіди з біології з можливістю зарахування на навчання на підставі отриманої позитивної оцінки, а також участь у конкурсному відборі за результатами співбесіди з української мови, математики, історії України, біології замість результатів НМТ. Для здобуття ступеня магістра на основі НРК6 (бакалавр) або НРК7 (магістр/спеціаліст) передбачена участь абітурієнта у конкурсному відборі на навчання за результатами співбесіди з іноземної мови замість ЄВІ.

Якщо вступник не потрапляє до пільгових категорій за квотами, він має право скористатися спеціальними умовами вступу у вигляді переведення на вільні вакантні бюджетні місця. Для цього не доведеться спочатку вчитися на контракті. Таким правом можуть скористатися діти загиблих військовослужбовців, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. А також особи з інвалідністю-учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілі від аварії, діти, батьки яких є шахтарями та мають стаж підземної роботи не менше ніж 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали особами з інвалідністю I або II групи, особи або діти з інвалідністю, сироти.

Внесення пільги в Єдину державну електронну базу з питань освіти та завантаження сканованих копій документів, що підтверджують право вступу абітурієнта за спеціальними умовами, виконують в освітньому центрі «Донбас – Україна», «Крим – Україна» НМУ імені О.О. Богомольця.

Консультації вступників, які мають право на спеціальні умови вступу, відбуваються за адресою: м. Київ, проспект Берестейський, 34, морфологічний корпус, кабінет 230 (з понеділка до п’ятниці з 9:00 до 16:00).

Консультацію також можна отримати за електронною поштою: pknmu@nmu.ua, телефонами: +38 (044) 454-49-83, +38 (044) 454-49-49, +38 (097) 711-95-13, у телеграм-чаті: Chat MedYoungNMU 2024 (https://t.me/c/2054682387/722).

Пресцентр НМУ