НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

В УКРАЇНІ ВИЯВИЛИ НОВИЙ РІЗНОВИД «ОМІКРОНУ»

16.08.2022

В Україні виявлено випадки зараження різновидом «Омікрону» – ВА.5. Це означає, що COVID-19 нікуди не зник, вірус мутує та, намагаючись ухилитись від імунної відповіді, поширюється країнами Європи та світу. Відповідно до рекомендацій Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики (протокол № 16-06/2022)  і Наказу МОЗ України № 1249 від 19 липня 2022 року в нашій країні дозволено введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19.

Передусім йдеться про громадян віком від 60 років та від 18 до 59 років, хто має хронічні захворювання. Розглядається також питання щодо дозволу бустерної дози і для інших груп населення України. За даними МОЗ України для, другої бустерної дози застосовуватимуть мРНК-вакцину (зараз — це Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози.

Декан медичного факультету №3, професор кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ Оксана Виговська зазначає, що перебіг хвороби у заражених «Омікроном» – ВА.5 протікає легше, однак слід бути пильними, оскільки останнім часом захворюваність значно зросла. За її словами, треба якомога раніше звертати увагу на респіраторні прояви та тривалий субфебрилитет та астенізацію, оскільки саме такими є особливості нового штаму.

Дуже важливо вжити запобіжних заходів для зниження передачі вірусу. Необхідно вакцинуватися, тримати соціальну дистанцію, носити захисну маску, якомога частіше мити руки та обробляти їх антисептиком. При перших симптомах – звертатися до лікаря.

Професор Виговська наголошує, що найкращим попередженням захворювання є вакцинація і що саме друга бустерна доза значно підвищує рівень утворення нейтралізувальних антитіл проти цього підтипу вірусу, а значить збереже життя!

 

Пресцентр за матеріалами деканату медичного факультету №3