В НМУ створили об’єднаний навчально-тренінговий Симуляційний центр

05.12.2022

На сьогодні в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця симуляційні кімнати є практично при кожній клінічній кафедрі, а також функціонують 3 окремих симуляційні підрозділи: ОСКІ-центр, два міждисциплінарні симуляційні класи для спеціальності «Стоматологія» та симуляційний центр Інституту післядипломної освіти. 1 грудня рішенням Вченої ради НМУ створено Симуляційний центр як підрозділ, що інтегрує підрозділи, що існують, в єдину структуру.

Європейські вищі навчальні заклади медичної освіти йдуть шляхом створення Симуляційного центру як окремого підрозділу університету, який дозволяє студентам оволодівати практичними компетенціями майбутнього лікаря, відпрацьовувати як базові клінічні навички так і засвоювати алгоритми дії в складних клінічних ситуаціях. Симуляційні методи навчання викоритовуються на до дипломному та після дипломному рівнях.

НМУ не стоїть осторонь від європейського досвіду медичної освіти, тому наразі ми створюємо Симуляційний центр Університету, який не лише обʼєднає існуючі симуляційні  підрозділи, а також буде включати нові приміщення, оснащені за стандартами кращих європейських центрів медичних симуляцій, в яких наші студенти під керівництвом викладачів клінічних кафедр Університету будуть відпрацьовувати практичні компетенції та складати обєктивізовані структуровані клінічні іспити (ОСКІ).

Також планується розширення використання симуляційних методів навчання на післядипломному рівні – під час навчання в інтернатурі, спеціалізації та тематичному удосконалення лікарів.

Цю роботу в НМУ проводять за сприяння наших польських колег: Варшавського медичного університету та симуляційного медичного центру Люблінського медичного університету. Досягнуто домовленостей, щодо допомоги у проєктуванні майбутніх приміщень, навчанні персоналу симуляційного центру, тренінгах для викладачів, інструкторів тощо.

«Ми плануємо суттєве матеріально-технічне та організаційне посилення симуляційного навчання. Щиро дякую нашим польським колегам і друзям за допомогу! Адже саме за їхнім прикладом та у тісній співпраці в нашому Університеті робота Симуляційного центру виходить на якісно новий рівень», – наголосив ректор НМУ Юрій Кучин.

Як зазначає декан медичного факультету №1 Володимир Мельник, створення об’єднаного Симуляційного центру дозволить покращити оволодіння студентами медичних компетенцій, а також значно розширить пропускну спроможність симуляційних класів. Планується, що після створення Центру навчання у симуляційних станціях одночасно зможе проходити до 200 студентів, лікарів-інтернів та курсантів.

 

Пресцентр НМУ