В НМУ ПІДСУМУВАЛИ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ “ВНУТРІШНЯ МЕДИЦИНА В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ”

29.06.2022

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, громадська організація “Академія внутрішньої медицини” та громадська організація “Польське медичне товариство в Україні імені А.С. Свінціцького”  провели науково-практичну конференцію “Внутрішня медицина в умовах сучасних викликів”. Тематика конференції охоплювала широкий спектр актуальних питань  різних терапевтичних напрямів.

 Під час заходу відбулося 7 секційних засідань — “Діагностика та лікування патології підшлункової залози на засадах доказової медицини”, “Актуальні проблеми сучасної гепатології”, “Сучасні підходи до ведення пацієнтів із захворюваннями кишок”, “Новітні алгоритми діагностики і лікування ревматичних хвороб”, “Актуальні питання сучасної внутрішньої медицини”, “Сучасні стандарти надання медичної допомоги при ендокринних захворюваннях”, “Передові стратегії ведення пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями”.

У рамках конференції також пройшов симпозіум “Мультидисциплінарний підхід до ведення пацієнтів із функціональними розладами шлунково-кишкового тракту”. Модераторами конференції були співголови оргкомітету  — в.о.  кафедри внутрішніх хвороб, стоматологічного факультету і очільниця ГО “Академія внутрішньої медицини”, професор Галина Соловйова  і доцент цієї ж кафедри, голова ГО “Польське медичне товариство в Україні імені А.С. Свінціцького”   Ігор Свінціцький, а також професори Леонід Пінський, Марта Джус, Світлана Кушніренко, Андрій Кваченюк, Валерій Батушкін, Володимир Чернявський, доцент Микола Мендель та кандидат медичних наук Володимир Пироговський

У своїх виступах провідні вітчизняні лікарі та науковці з Києва, Харкова, Дніпра, Полтави, Львова, Тернополя охоче ділилися власним досвідом і розповідали про передові технології діагностики, профілактики та лікування низки захворювань внутрішніх органів. У рамках панельної дискусії обговорили доповіді, а слухачі мали змогу отримати відповіді на запитання. Варто зауважити, що більшість виступів стосувалася особливостей менеджменту пацієнтів у реаліях воєнного часу, що особливо актуально в нинішніх умовах.

Чималий інтерес викликав науковий симпозіум, який завершував програму конференції та мав на меті поглибити міжфахову інтеграцію лікарів різних спеціальностей —  терапевтів, сімейних лікарів, гастроентерологів, психіатрів, психотерапевтів, — при лікуванні осіб з функціональним розладами органів травлення.

Протягом двох днів конференції заслухали 34 доповіді, які вже переглянуло  майже 12 тисяч осіб, що свідчить про неабияку важливість таких заходів. Вирішення поставлених під час форуму завдань матиме значний вплив на подальший розвиток терапевтичної науки і практики, забезпечення високого рівня надання медичної допомоги населенню, а також імплементацію європейських стандартів підготовки та підвищення кваліфікації інтерністів.

 

Кафедра внутрішніх хвороб стоматологічного факультету,

ГО “Академія внутрішньої медицини”,

ГО “Польське медичне товариство в Україні імені А.С. Свінціцького”