НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. Богомольця
ЧЕСТЬ, МИЛОСЕРДЯ, СЛАВА

УНІВЕРСИТЕТСЬКА КЛІНІКА НМУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ ОТРИМАЛА НОВЕ СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ

10.08.2022

8 серпня Університетська клініка НМУ імені О.О.Богомольця отримала нове медичне обладнання  – спіральний комп’ютерний томограф Philips Healthcare iCT 2010 Elite 128 slice з комплектуючими від благодійного фонду «Smart medical aid ua» і 2 рентген-апарати двох видів – Xray machine C arch та Xray machine two pieces – від благодійної організації «Центр волонтерства та захисту». Передача сучасного медобладнання відбулася за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

«Спіральний комп’ютерний томограф, – зазначив медичний директор УК Сергій Красюк, – дасть змогу здійснювати нейровізуалізацію для пацієнтів з підозрою на черепно-мозкові травми, інсульти, політравми, кили хребта тощо. Ми матимемо змогу оперативно диференціювати види інсультів, робити висновки про травматичні пошкодження мозку, підвищувати якість обстеження пацієнтів зі складними переломами кісток, візуалізувати складні травми у 3D-моделі».

Як пояснив проректор з наукової роботи та інновацій, професор кафедри загальної хірургії №1 Сергій Земсков, подаровані рентген-апарати істотно розширять інтеропераційні можливості для травматологів, ортопедів і хірургів, підвищать якість і скоротять терміни операційних втручань. Для поранених – це візуалізація мінних осколків, куль, цілісності кісток.

Варто відзначити, що під новий комп’ютерний томограф виділено окреме приміщення. Його буде спеціально обладнано відповідно до вимог і стандартів компанії, яка вводитиме в експлуатацію прилад. Ремонтні роботи згідно з нормами виконано на 80%. Своєю чергою фахівці клініки вже готові до роботи з новим обладнанням, що значно покращить і розширить функціональні можливості Університетської клініки.

Ректор НМУ, професор Юрій Кучин, медичний директор Університетської клініки Сергій Красюк, проректор з наукової роботи та інновацій, професор Сергій Земсков висловили щиру вдячність керівництву благодійних організацій, зокрема виконавчому директорові фонду Ірині Рибінкіній, та МОЗ України за суттєвий внесок у збільшення і якісне покращення матеріального потенціалу клініки.

                                                                                                                

Пресцентр