У НМУ відбулося засідання з акредитації лабораторій мікробіологічного профілю

22.07.2024

Нещодавно на базі Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбулося чергове засідання технічного комітету з акредитації «Клініко-медичні лабораторії» Національного агентства акредитації України (НААУ). Учасники обговорили проблемні питання, що виникають при підготовці документів, внесли пропозиції з напрацювання уніфікованої сфери акредитації та методичних рекомендацій для працівників лабораторій.

Члени технічного комітету та запрошені фахівці опрацювали питання нових робочих проєктів, удосконалення діяльності та усунення недоліків у роботі комітету. Активну участь у заході взяли також представники НМУ, завідувач кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини, професор Анатолій Гринзовський та доцент кафедри мікробіології, вірусології та імунології Віталій Бобир, які є фахівцями з питань акредитаційної роботи. Голова технічного комітету Людмила Черненко та керівниця відділу акредитації НААУ Людмила Шевченко представили присутнім пропозиції щодо розробки методичних рекомендацій задля вдосконалення робіт з акредитації та вирішення багатьох поточних питань.

Учасники засідання розглянули статистичні дані щодо акредитації лабораторій мікробіологічного профілю в Україні. Так, орієнтовна кількість зазначених лабораторій, які мають пройти акредитацію, становить близько 300 одиниць. У системі громадського здоров’я на 2024 року виділено фінансування на акредитацію 21 лабораторії. Всього в Україні 25 регіональних лабораторій з діагностики туберкульозу. Станом на 15 липня заяви до НААУ про акредитацію надіслали 4 такі лабораторії, а до кінця нинішнього року планують це зробити ще 15 лабораторій.

Варто зазначити, що основними функціями технічного комітету з акредитації «Клініко-медичні лабораторії» НААУ є розробка методичних рекомендацій з питань акредитації, визначення спеціальних вимог і додаткових критеріїв, участь у роботі споріднених технічних комітетів, розробка правил, процедур і програм щодо акредитації, навчання та атестація аудиторів та експертів, а також консультативна допомога при проведенні аналізу документів з акредитації, що суттєво сприяє забезпеченню сучасного рівня послуг, які надають лабораторії мікробіологічного профілю в Україні.

За інформацією кафедри медицини надзвичайних ситуацій та тактичної медицини