У НМУ стартували вступні іспити для абітурієнтів пільгових категорій

10.07.2024

9 липня у Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця стартували вступні випробування для абітурієнтів. Наразі екзаменування у формі співбесіди розпочалося для осіб з особливими умовами вступу. 2 абітурієнтки з Луганщини долучилися до заходу онлайн, ще одна вступниця, яка також підтвердила своє право на особливі умови вступу, прибула до Університету особисто. З міркувань безпеки екзаменування відбулося в укриттях НМУ.

Як зазначив під час іспиту перший проректор з науково-педагогічної роботи та післядипломної освіти НМУ, заступник голови Приймальної комісії Олександр Науменко, абітурієнти, які скористалися своїм правом на спеціальні умови участі та продемонструють під час екзаменування необхідний рівень знань, будуть зараховані на місця державного замовлення за спеціальністю, яку обрали. Таких місць для вступників пільгових категорій, яких до зарахування рекомендуватиме екзаменаційна комісія, виділено у достатній кількості. Також перший проректор відзначив злагоджену роботу підрозділів НМУ, які забезпечують цьогорічну вступну кампанію.

Так, після успішного складання вступних іспитів необхідно упродовж п’яти робочих днів особисто прибути до закладу вищої освіти і надати оригінали документів для зарахування на навчання. В Університеті відпрацювали механізм допомоги вступникам з тимчасово окупованих і прифронтових територій з огляду на військові дії. Перелік тимчасово окупованих і прифронтових територій цьогоріч доповнено постановою Кабінету міністрів України. Це надає право мешканцям, які перебувають в окупації або у зоні бойових дій, реалізувати своє право на навчання в Україні.

Відтак під час вступних випробувань у НМУ, абітурієнтки, які фізично перебували на тимчасово окупованих територіях, вийшли на зв’язок онлайн на платформі Zoom та у формі співбесіди складали іспити з 3 предметів: української мови, історії України та біології. Вступницю, яка особисто з’явилася на захід, екзаменаційні предметні комісії тестували з української мови, історії України, математики та предмету на вибір – біології. За словами відповідального секретаря приймальної комісії нашого Університету Максима Тарасенка, всі зазначені предмети є обов’язковими при складанні НМТ. Але абітурієнтам з особливими умовами вступу надається право скласти екзамен у формі співбесіди, а не письмово, як це передбачено для інших.

Екзаменуванню передує попередня згода особи на обробку персональних даних. Вступник у письмовій формі повідомляє, що згоден на запис своїх відповідей на екзамені та проходить ідентифікацію з пред’явленням посвідчення особи. Час на екзаменування з кожного предмету визначають члени екзаменаційної комісії. Складність запитань до абітурієнта залежить від програми тестування, яку розробляють голови екзаменаційних предметних комісій та затверджують на Вченій раді Університету. Зазвичай, абітурієнт має відповісти на 2-3 запитання, що оцінюється за бальною системою.

Нагадаємо, що вступні випробування у формі співбесіди для вступників, які до 10 липня зареєструвалися для вступу на бюджет і мають право на спеціальні умови участі у вступній кампанії, триватимуть до 19 липня. За результатами минулорічної вступної кампанії студентами нашого Університету стали 23 абітурієнти пільгових категорій.

До пільгових категорій належать особи, які є постраждалими учасниками Революції Гідності, учасниками бойових дій, особи, яким відмовлено в реєстрації для участі в НМТ 2024 року, в ЄВІ, ЄФВВ, у створенні спецумов, особи з інвалідністю або діти з інвалідністю, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування. Особи, місце проживання яких станом на 1 липня 2024 року зареєстровано (задекларовано) на тимчасово окупованій території або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій (територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси). Ті абітурієнти, які перебувають на ній або які переселилися з неї після 1 січня або до 1 січня 2024 року.

Пресцентр НМУ